Miko
Zdroj: Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Medzi Oravicou a Vitanovou postavili z eurofondov tri nové mosty

Dravé horské potoky, aj riečka Oravica často poškodzovali cestnú komunikáciu aj mosty medzi Oravicou a Vitanovou. Za európske peniaze sa postavili tri nové mosty, ktoré dobre odolávajú poveternostným podmienkam. Peniaze sú určené na tri úseky ciest, Vitanová – Oravice, Zuberec – Liptovský Mikuláš a Vitanová – Suchá Hora. Dostal ich Žilinský samosprávny kraj z eurofondov. Na viacerých miestach sa obnovil aj povrch cesty, opravili sa krajnice a namaľovalo nové značenie. Horská cesta, ktorá prechádza cez údolia, spája severnú Oravu so Zubercom a predovšetkým privádza turistov do Oravíc, kde nájdeme vodný svet, množstvo atrakcií pre deti, ale aj lyžiarske centrum s vlekmi pre začiatočníkov, aj pokročilých. Turisti tak po novom majú pohodlnejšiu a bezpečnejšiu cestu do tejto vyhľadávanej turistickej oblasti.

Ak sa chcete občerstviť, najesť, alebo vykúpať v termálnej vode, ste na správnom mieste. Neboli to však iba mosty, súčasťou projektu bol aj nový asfaltový koberec pri obci Hladovka. A keďže súčasťou veľkých investícií bývajú aj drobné stavby, zrekonštruoval sa aj malý, ale užitočný mostík v Suchej Hore. Celá výstavba trvala rok aj dva mesiace, kým vodiči museli čakať pred troma semaformi, aby sa dostali cez údolie. Brusel na projekt poskytol 4,7 milióna EUR a rozdelený bol na dve etapy. V rámci prvej etapy zbúrali a nanovo postavili tri nové mosty, súčasťou tej druhej je aj nový, takmer šesťkilometrový asfaltový povrch medzi dedinou a mestskou časťou Tvrdošín. Aj na tieto práce v rámci nadväzujúcej etapy budú použité eurofondy. Predpokladaná hodnota zákazky je 2,8 milióna EUR.

Viac..  Europoslankyňa Miriam Lexmann: Ak občania vnímajú problém, treba sa ním zaoberať

O dac

Odporúčame pozrieť

Minister Balík: Pre Slovensko sme z eurofondov zachránili 700 miliónov eur

Podarilo sa skoro nemožné. Vďaka systémovým opatreniam úradníckej vlády sa čerpanie eurofondov výrazne zdynamizovalo a podarilo …

Consent choices