krizovy stab
Foto: ÚV SR.

Ústredný krízový štáb zaviedol ďalšie opatrenia: Pendleri sa na prechod hranicou testovať nemusia

BRATISLAVA / Po ústrednom krízovom štábe hlavný hygienik spolu s ďalšími odborníkmi oznámil nové opatrenia. Tie sa dotýkajú najmä pendlerov. Práve pre nich zrušili preukázanie sa negatívnym testom na koronavírus.

Hlavný hygienik Ján Mikas po zasadnutí ústredného krízového štábu oznámil dobrú správu pre pendlerov. Na prechod hranicami sa nebudú musieť dať otestovať, a teda nebudú musieť mať pri sebe negatívny test na koronavírus. Ten nemal byť podľa pôvodného znenia chystaného nariadenia starší ako 30 dní. Situácia v okolitých krajinách je podľa neho dobrá, preto to nie je potrebné. Pendleri si teda môžu vydýchnuť a od 1.mája si nebudú musieť siahnuť poriadne do peňaženiek, keďže jeden test stojí asi 70 eur.

Okrem toho hlavný hygienik spolu s premiérom Igorom Matovičom oznámili, že povolujú prechod hranicou spolu s pendlermi aj „deťom a neplnoletým osobám, ktorí sú príslušníci rodiny.“

Po novom do povinnej štátnej karantény tiež už nebudú musieť ísť zdravotníci ani opatrovateľky v Juhomoravskom, Zlínskom, Moravsko-sliezskom, Olomouckom kraji alebo v spolkových krajinách Viedeň, Dolné Rakúsko alebo Burgenlandsko. Na vstup do krajiny bude stačiť negatívny test na koronavírus starý maximálne 4 dni.

Viac..  Europoslanci chcú znížiť dopyt a chrániť ľudí v prostitúcii

​Na záver vyhlásenia premiér avizoval, že už v stredu predstavia ďalšie opatrenia, o ktorých sa na krízovom štábe hovorilo. Týkajú sa aj oblasti školstva. Teraz ich ale musí spracovať hlavný hygenik spolu s ÚVZ SR.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Nástroj technickej podpory: Komisia pomáha Slovensku lepšie využívať kohézne fondy

Komisia aktuálne v Bratislave spustila projekt, ktorý pomáha Slovensku zjednodušiť a urýchliť využívanie kohéznych fondov. Projekt …

Consent choices