brexit
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Británia ruší plány na úplnú colnú kontrolu tovarov z EÚ

LONDÝN – Britská vláda ruší plány na úplnú colnú kontrolu tovarov prichádzajúcich z Európskej únie. Chce tak zmierniť tlak na firmy, ktoré poškodzuje pandémia koronavírusu. Informovali o tom britské médiá. Británia z EÚ vystúpila 31. januára, ale zostáva súčasťou jednotného trhu počas prechodného obdobia, ktoré sa skončí v závere tohto roka. 

Vo februári britská vláda oznámila, že tovary prichádzajúce z EÚ budú podliehať inšpekciám a colným deklaráciám. Avšak denník Financial Times informoval, že člen britskej vlády Michael Gove, ktorý je poverený prípravami v súvislosti s brexitom, oznámi pragmatickejší a pružný prístup v otázke hraničných kontrol.

Ekonomika Veľkej Británie sa prepadáva pod vplyvom pandémie koronavírusu. V apríli sa hospodárstvo krajiny zmenšilo o 20,4 percenta, keďže počas celého tohto mesiaca sa v krajine uplatňovali obmedzenia zamerané na spomalenie šírenia koronavírusu. Pandémia ochorenia Covid-19 okrem toho zabránila realizácii britských plánov na vybudovanie nových colníc do konca tohto roka.

Viac..  EÚ v rámci dohody s Britániou navrhla pomoc pre sektor elektromobilov a batérií

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

EÚ v rámci dohody s Britániou navrhla pomoc pre sektor elektromobilov a batérií

Európska komisia v stredu navrhla Rade EÚ (členské štáty) konkrétne jednorazové predĺženie – do 31. …

Consent choices