Matovic
Premiér Igor Matovič. Foto: ÚV SR.

Dnes zasadne Ústredný krízový štáb. Vrátime sa s opatreniami o krok späť?

BRATISLAVA / Za uplynulých 24 hodín v našej krajine pribudlo 6 nový prípad, dokopy tak na Slovensku potvrdili 1 908 prípadov koronavírusu SARS-CoV-2. Naša krajina nehlási žiadne ďalšie úmrtie, nákaze teda dokopy podľahlo 28 ľudí. Ako informuje Národné centrum zdravotníckych informácií, počet hospitalizovaných pacientov je 13.

Za uplynulý deň pribudlo 6 nových prípadov koronavírusu

Národné centrum zdravotníckych informácií potvrdilo, že dokopy tak máme na Slovensku už 1908 prípadov. Uplynulý deň vykonali 1 163 testovaní. 

Stav vyliečených sa nezmenil, je ich 1493, rovnako tam počet úmrtí ostáva na čísle 28. Hospitalizovaných je 13 pacientov. 

Nové prípady sú z okresov: Košice (1), Prešov (1), Prievidza(1), Rimavská Sobota (1) , Bratislava(2)

Hygieničky analyzovali prípady ochorenia COVID-19, bezpríznakových bolo takmer 70 % pacientov. Do analýzy zahrnuli 363 prípadov ochorení pozitívnych osôb, u ktorých bolo vykonané epidemiologické šetrenie a spracované všetky epidemiologické charakteristiky. Z nich nemalo žiadne príznaky 252 pacientov. Prípady sledovali za obdobie od 1. júna do 9. júla. Vyplýva to z analýzy prípadov ochorení COVID-19 od Márie Avdičovej a Jany Námešnej z regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici.

Viac..  Landsbergis: EÚ sa musí vysporiadať s maďarskými systematickými obštrukciami

Najvyššiu chorobnosť za sledované obdobie mal Žilinský kraj. Nasledovali Banskobystrický, Bratislavský, Trenčiansky, Prešovský a Košický kraj. Najmenej prípadov zaznamenali v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Najviac postihnuté okresy boli Čadca a Revúca, nasledovali Tvrdošín a Levoča.

Najväčšiu skupinu infikovaných tvorili osoby od 20 do 34 rokov, nasledovali osoby od 35 do 54 rokov. Najmenej prípadov zaznamenali u detí do jedného roka. Nákaza bola na Slovensko dovezená najmä z Česka a Ukrajiny, nasledovali Spojené kráľovstvo, Srbsko a Macedónsko.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

mladi ludia, cestovanie

35.511 mladých ľudí a 437 Slovákov precestuje Európu zadarmo cez DiscoverEU

Európska komisia (EK) v pondelok oznámila, že 35.511 mladých ľudí vrátane 437 Slovákov dostane vďaka …

Consent choices