Cina
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Čína nariadila Američanom zatvoriť ich konzulát v krajine. Vzťahy medzi USA a Čínou sú najhoršie za posledné desaťročia.

Čína/ Čínska vláda vyzvala v piatok Spojené štáty, aby v meste Čcheng-tu zatvorila svoj konzulát. Oznámila to po tom, ako Trumpova administratíva nariadila Číne, aby zatvorila konzulát v americkom meste Houston. Americká vláda obvinila čínskych agentov, že sa pokúšali ukradnúť v štáte Texas dokumentáciu medicínskeho výskumu.

Podľa Číny ide o „legitímnu a potrebnú“ odpoveď na krok USA. Vzťahy medzi Spojenými štátmi a Čínou sú momentálne najhoršie za posledné desaťročia.

Podľa ministerstva spravodlivosti čínsky konzulát v meste San Francisco má tiež ukrývať výskumníčku Tchang Ťüan. Výskumníčka mala klamať o svojom pôsobení vo vojenskom krídle Komunistickej strany Číny. Nepravdivú informáciu údajne uviedla vo vízach. Z podobného podvodu obvinili aj ďalších 3 vedcov z Číny.

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Borrell: EÚ neplánuje oddeliť svoje hospodárstvo od Číny

Napriek napätiu s Pekingom šéf diplomacie Európskej únie (EÚ) Josep Borrell vylúčil možnosť ekonomického oddelenia …

Consent choices