koronavirus cover

Pribudlo dvojciferné číslo nakazených. Je viac vyliečených ako nakazených

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (pondelok) Slovensko zaznamenalo 14 nových prípadov na ochorenie Covid-19. V pondelok sa otestovalo 1320 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 267-tisíc testovaní.

„Pozitívne testy malo deväť žien a päť mužov vo vekovom rozpätí od 13 do 56 rokov,“uvádza ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 2368.

Pribudli aj vyliečení, a to až 25 nových vyliečených prípadov. Počet vyliečených je teda na čísle 1771. Za posledný deň neevidujeme žiadne úmrtie. „Aktuálne je v zdravotníckych zariadeniach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň 23 ľudí,“dodáva rezort zdravotníctva.

Nakazení sú z okresov: Bratislava(6), Prešov(2), Vranov nad Topľou(2),Košice(1), Senec(1), Dunajská Streda(1) aj Senica(1).

Viac..  Vody určené na kúpanie v Európe zostávajú bezpečné

kĺzavý medián po dvoch dňoch klesol na číslo 20.

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Eugen Jurzyca o bilancovaní mandátu: Covid pasy – prečo to bol “Meisterstück” EÚ

Zavedenie COVID certifikátov uľahčilo pohyb po EÚ. Často sú podobné projekty spojené so vznikom novej, …

Consent choices