Zahraniční diplomati o tom, ako sa im žije v Bratislave

Bratislava Tourist Board v spolupráci so Slovak Spectator začína so sériou podcastov, v ktorých vyspovedá diplomatov pôsobiacich v Bratislave. Každé dva týždne, vždy v pondelok, vychádzajú nové rozhovory. Ambasádori prezradia zaujímavosti zo svojho života a porovnajú hlavné mesto Slovenska s metropolami, z ktorých pochádzajú.

Podcasty sú súčasťou projektu Turistom vo vlastnom meste. Veľvyslanci sú nositeľmi tejto myšlienky, keďže dlhodobo žijú v Bratislave a za ten čas ju mohli bližšie spoznať.

V posledných rokoch som vďaka aktívnej spolupráci s veľvyslancami pôsobiacimi v Bratislave mal možnosť poznať nielen profesionálny rozmer ich práce, ale aj osobné záujmy a zvyky. Mnohí z nich objavujú neznáme tváre nášho mesta, sú kultúrne aktívni, športujú, dokonca behajú mestský maratón. V rozhovoroch o sebe a našom meste prezradia, kde objavili krásu Bratislavy, čo majú v našom meste radi, na čo si nezvykli aj to čo všetko máme spoločné či rozdielne,“ uviedol Vladimír Grežo, predseda predstavenstva BTB.

Nový projekt chce priblížiť pohľad na metropolu Slovenska očami cudzincov. Vypočuť si bude možné rozhovory s veľvyslancami z desiatich krajín. Okrem európskych krajín sú plánované aj vzdialenejšie destinácie ako USA, Kanada či India.

Prvý podcast bude venovaný veľvyslankyni Írska, ktorá povie nielen o tom, čo sa jej páči na živote v Bratislave, ale aj o veciach, ktoré ju po príchode prekvapili, či službách, ktoré by sa mali zlepšiť.

Viac..  35.511 mladých ľudí a 437 Slovákov precestuje Európu zadarmo cez DiscoverEU

Prekvapilo ma, ako rýchlo je možné dostať sa z Bratislavy do lesa a ďaleko od ľudí,“ hovorí Hilda Ó Riain, ktorú môžete stretnúť na potulkách po Malých Karpatoch, na Devíne či Draždiaku. Učarovala jej aj atmosféra Klariskej ulice a určite nevynechá ani návštevu Irish pubov v jej blízkosti.

BTB bude podcasty zverejňovať na stránke www.visitbratislava.com. Odoberať ich bude možné na známych službách ako Apple Podcasts, Spotify či Google Podcasts. Šíriť sa budú aj prostredníctvom sociálnych sieti na profiloch Visit Bratislava, ktoré sleduje množstvo zahraničných obyvateľov Bratislavy, ako aj návštevníci mesta z celého sveta. Zároveň budú poskytnuté inštitúciám a ministerstvám, ktoré komunikujú a prezentujú Slovensko v zahraničí. Rozhovory sú nahraté v anglickom jazyku v dĺžke 15 – 20 minút.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Prvý podcast si môžete vypočuť tu:

https://soundcloud.com/theslovakspectator/hilda-o-riain-irish-ambassador-bratislava-dublin

O mam

Odporúčame pozrieť

mesto

Prieskum EK ukázal spokojnosť so životom v európskych mestách

Zürich, Groningen, Kodaň, Lipsko, Gdaňsk, Štokholm, Ženeva, Rostock, Braga a Kluž. To je podľa prieskumu …

Consent choices