Ministrer obrany SR Jaroslav Naď. zdroj: FB Ministerstvo obrany Slovenskej republiky

Naď pri spomienke na teroristický útok v New Yorku povedal, že demokracia nepozná násilné vynucovanie

Minister obrany Jaroslav Naď si dnes pripomenul, že pred 19 rokmi narazili dve unesené lietadlá do budov Svetového obchodného centra v New Yorku a jedno lietadlo do západného krídla budovy Pentagonu. Tento útok si vyžiadal až 2 996 obetí a okolo 6 000 zranených. Podľa Naďa je „svet od 11. septembra 2001 trochu iný a uvedomujeme si jeho zraniteľnosť a cítime potrebu humánnosti, jednoty a spolupatričnosti.“

„Denne mnohí obyvatelia bojujú s fanatickým dychtením po náboženskej, ekonomickej či inej životnej “pravde” toho druhého. Demokracia však nepozná násilné vynucovanie si náklonnosti, pozornosti a akceptovania. Prosím, v týchto dňoch myslíme ešte intenzívnejšie na slobodu a mier, ktoré sú základom zdravej a slušnej spoločnosti,“ napísal Naď na Facebooku.

Viac..  Obavy v europarlamente sú. Vo vláde SR máme aj extrémistov, hovorí Martin Hojsík

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

mig29

Slovensko sa symbolicky rozlúčilo so stíhačkami Mikojan-Gurevič MiG-29

Rezort obrany, ako aj široká verejnosť sa dnes tzv. „uzemnením“ stíhacích lietadiel MiG-29 symbolicky rozlúčili …

Consent choices