mimoriadna2

Stredné školy od pondelka prechádzajú na dištančné vzdelávanie až do odvolania!

Stredné školy od pondelka prechádzajú na dištančné vzdelávanie. Dnes o tom informoval Minister školstva Branislav Gröhling.

Čo sa týka materských a základných škôl, všetky budú fungovať v bežnom režime.  Zmena nastane len na prvom stupni základných škôl, kde bude od pondelka povinné nosenie ochranných rúšok.

Stredné školy by sa mali vedieť pripraviť za deň až dva. Toto opatrenie bude platiť až do odvolania, teda môže trvať niekoľko týždňov. Dôvodom má byť, že žiaci stredných škôl majú výraznú mobilitu.

„Budem brániť materské a základné školy, lebo potrebujeme, aby deti chodili čo najdlhšie do školy. To je moja priorita,“ uviedol Gröhling.

Viac..  Program Erasmus+ podporil v roku 2022 viac ako 1,2 milióna študentov a učiteľov

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Ministerka Dolinková ocenila snahy EÚ o zabezpečenie dostatku liekov v Európe

Slovensko podporuje celoeurópske snahy o zabezpečenie dostatku liekov.  Uviedla to ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková …

Consent choices