PHOTO: Audiovisual.europarl.europa.eu

Holandsko bude príchod Nového roka sláviť bez ohňostrojov. Vláda zakázala ich používanie

V Holandsku sa Nový rok bude oslavovať po novom bez veľkých ohňostrojov. Rozhodla o tom v piatok holandská vláda, ktorá takmer úplne zakázala predaj a použitie zábavnej pyrotechniky.

Cieľom tohto rozhodnutia je uľahčiť prácu zdravotníckemu personálu v čase, kedy nemocnice čelia náporu pacientov s koronavírusom. Pritom Holanďania Nový rok už tradične vítali masovými oslavami, ktoré sprevádzajú veľké ohňostroje.

Pre nemocnice je však tento deň jeden z najrušnejších hlavne vzhľadom na úrazy spôsobené pyrotechnikou. Minulý rok zdravotníci v krajine v súvislosti s týmto druhom zranení ošetrili zhruba 1 300 ľudí.

Holandská vláda okrem tohto schválila aj plán kompenzácií, v rámci ktorého obchodníkom s pyrotechnikou vyplatí 40 miliónov eur. Povolené budú len tie najmenšie pyrotechnické produkty, akými sú napríklad prskavky držané v ruke.

Viac..  Komisia víta politickú dohodu o boji proti zneužívajúcim žalobám proti verejnej účasti

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Holandsko do Európskej komisie posiela svojho šéfa diplomacie Wopkeho Hoekstru

Novým eurokomisárom za Holandsko by sa mal stať terajší minister zahraničných vecí Wopke Hoekstra. Holandská …

Consent choices