miko
Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

V Spišskej Novej Vsi zmodernizovali provinčný dom. Brusel poslal vyše 1,7mil EUR

Budova múzea spiša v Spišskej Novej Vsi sa nachádza v budove takzvaného provinčného domu, ktorý bol od roku 1777 sídlom správy 16-tich spišských miest. Ide o krásnu a jednu z najhodnotnejších svätských pamiatok v Spišskej Novej Vsi. Na jej rekonštrukciu prispela Európska únia a pomohla tak rozšíriť a skvalitniť priestory, v ktorých sa dnes nachádza predovšetkým expozícia prírody a histórie spišského regiónu. Provinčný dom bol miestom múzea spiša aj pred rekonštrukciou. Po tejto obnove je lepšie vybavený, má lepšiu techniku a lepšie zázemie.

Podzemné priestory provinčného domu vznikli ako nové zariadenia v rámci rekonštrukcie a múzeum ich využíva pre rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Správnym sídlom 16.tich spišských miest bol do roku 1876. V rokovacej miestnosti pravidelne zasadali zástupcovia všetkých šestnástich miest. Spišská Nová Ves totiž v tom čase bola významným administratívnym centrom. V rámci súčasnej obnovy sa podarilo sprístupniť a obnoviť aj doteraz nevyužívané časti suterénu a podkrovia. Európska únia prispela na obnovu sumou viac ako 1,7 milióna EUR.

Viac..  Eugen Jurzyca: Prichádza moment, kedy fond obnovy zvýši dane. Bohatým aj chudobným.

 

O red

Odporúčame pozrieť

Viac peňazí z eurofondov pôjde priamo do samospráv a regiónov

Minister investícií a regionálneho rozvoja Peter Balík na spoločnom rokovaní s vrcholnými predstaviteľmi Združenia miest a obcí …

Consent choices