ockovanie
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

KORONAVÍRUS: Izrael už zaočkoval viac ako desatinu populácie

JERUZALEM – Izraelskí zdravotníci už zaočkovali proti koronavírusu milión obyvateľov, čo predstavuje viac ako desatinu populácie „židovského štátu“. Jubilejného miliónteho Izraelčana zaočkovali v arabskom meste Umm al-Fahm.

Arabi tvoria asi 20 % izraelskej populácie a očkovaciu kampaň prijímali pomalšie. Majú síce izraelské občianstvo a volebné právo, ale čelia diskriminácii napríklad v otázke bývania, čo prispieva k rozšírenej nedôvere k izraelským orgánom.

„Pre mňa je dôležité, aby sa arabská verejnosť v Izraeli dala rýchlo zaočkovať, pretože to zachraňuje ľudské životy,“ uviedol izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Izrael sa momentálne nachádza uprostred v poradí už tretieho lockdownu, ktorého cieľom je potlačiť šírenie koronavírusu. Podľa výskumníkov z Oxfordskej univerzity a neziskovej skupiny Global Change Data Lab patrí Izraelu aktuálne 1. miesto v počte zaočkovaných osôb na počet obyvateľov.

Viac..  Ivan Štefanec: Zlepšujme kybernetickú bezpečnosť EÚ v spolupráci s tými najlepšími

(SITA).

O red

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Zlepšujme kybernetickú bezpečnosť EÚ v spolupráci s tými najlepšími

Poslanci Európskeho parlamentu ukončili návštevu Izraela organizovanú Európskym internetovým fórom zameranú na tému digitalizácie. Misie …

Consent choices