simecka2
Michal Šimečka s rodinou. PHOTO: FB MŠ.

Michal Šimečka: Bol to strašný rok, pre mnohých asi najťažší, aký sme zažili. Mal však tri momenty, za ktoré budem navždy vďačný

Bol to strašný rok, pre mnohých asi najťažší, aký sme zažili. Mal však tri momenty, za ktoré budem navždy vďačný.

? Uprostred pandémie, na výročie SNP, sa narodila Táňa. Hovorí sa, že príchod prvého dieťaťa zmení úplne všetko – životný rytmus, priority, pohľad na svet. To je pravda. Ale mňa prekvapilo niečo iné. Táňa je s nami len štyri mesiace, no ja už si ani nespomínam, ako sme žili bez nej. Aj samotný pôrod je už len blednúcou spomienkou, ktorú každý deň prekrývajú nové Tánine pohyby, gestá, úsmevy. Žiaden iný rok neubehol tak rýchlo ako štyri mesiace s bábätkom.

?? Pre mňa to bol aj rok úspešnej práce v Európskom parlamente. Kolegovia ma zvolili za podpredsedu liberálnej frakcie, a môj návrh ochrany právneho štátu a demokracie v Európskej únii, ktorý som predložil ako hlavný spravodajca EP, získal podporu 521 zo 705 poslancov. Toto hlasovanie bolo výsledkom vyše desaťmesačnej práce a stoviek hodín rokovaní s poslancami, ministrami, diplomatmi či komisármi. Odnášam si skúsenosť, že aj poslanec z malej členskej krajiny, navyše vo svojom prvom mandáte, dokáže mať vplyv na európske dianie. A zostáva mi len veriť, že svojou prácou dobre napĺňam mandát, ktorí mi slovenskí voliči dali.

Viac..  I. Štefanec: Koncový užívateľ musí vedieť, kedy má kontakt s umelou inteligenciou a kedy s človekom

?? S tým súvisí tretí moment roku 2020, za ktorý som osobne vďačný – a tým je stabilná dôvera ľudí v projekt Progresívneho Slovenska. Po februárových voľbách mnohí PSko už odpisovali. Veď Slovensko zažilo toľko mladých strán, ktoré sa po prvom neúspechu rozhádali a napokon zmizli zo scény. PS však aj po zmene lídra zostalo vnútorne jednotné a rad za radom každý volebný prieskum nás vidí v parlamente. Za to by som sa chcel poďakovať všetkým kolegyniam a kolegom v PS, a najmä vám, ktorí nám stále dôverujete. Nesmierne si cením spätnú väzbu, otázky, kritiku aj ľudskú podporu, ktorú od vás pravidelne dostávam.

O red

Odporúčame pozrieť

EÚ, WHO a UNICEF si pripomenuli 50. výročie rozšíreného programu očkovania

Zavedenie rozšíreného programu očkovania pred 50 rokmi bolo kľúčovým momentom v histórii verejného zdravia a …

Consent choices