Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union-EP.

M. Beňová: Koalícii pri tvorbe plánu obnovy chýba akákoľvek vízia

Plénum Európskeho parlamentu sa v utorok zaoberalo zriadením Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti EÚ, ktorý má pomôcť členským krajinám vysporiadať sa s následkami pandémie koronavírusu.

Mechanizmus na podporu obnovy a odolnosti je najväčšou časťou Plánu obnovy EÚ budúcej generácie. „Členské štáty v súčasnosti pracujú na národných plánoch obnovy a odolnosti, ktoré by mali byť hotové v apríli tohto roku,“ pripomenula europoslankyňa Monika Beňová. Tie by mali definovať štrukturálne reformy, ktoré majú krajiny záujem zo spoločných európskych peňazí financovať.

Doterajšia príprava plánu obnovy a odolnosti na Slovensku nám pripomína neschopnosť vládnych strán komunikovať a zmysluplne sa dohodnúť. „Dôkazom je nielen to, že tri zo štyroch koaličných strán prednedávnom verejnosti prezentovali vlastné verzie týchto plánov, ale aj absurdná úvaha premiéra o tom, že rozdelenie finančných prostriedkov z plánu obnovy by malo zohľadňovať výsledky parlamentných volieb, čím chce vlastne len trestať menšie koaličné strany za to, že ho neposlúchajú,“ zdôraznila poslankyňa Európskeho parlamentu.neschopnosť

Viac..  Ivan Štefanec: Okamžitý prevod peňazí pomôže malým a stredným podnikateľom

Národný plán obnovy a odolnosti je pre Slovensko jedinečnou príležitosťou ako zlepšiť fungovanie krajiny, modernizovať ju a prispôsobiť potrebám občanov v 21 storočí. „K tomu nám však v súčasnosti bohužiaľ chýba akákoľvek vízia a aj preto hrozí, že namiesto obnovy po pandémii, budeme len svedkami nezmyselných koaličných prekáračiek,“ uzavrela Monika Beňová.

O mam

Odporúčame pozrieť

Slovensko

Slovensko obdržalo už tretiu platbu z plánu obnovy za splnenie ďalších opatrení

Slovensko dnes za splnenie ďalších opatrení z plánu obnovy obdržalo už tretiu platbu, a to …

Consent choices