Ilustračné PHOTO: © European Union.

Nemecká vláda schválila obmedzený odklon od vakcinačného poradia

Nemecká vláda povolila obmedzené odchýlenie sa od vakcinačného poradia. Minister zdravotníctva Jens Spahn uviedol, že nové pravidlá pre očkovanie, ktoré začali platiť v pondelok, predpokladajú obmedzený odklon od stanoveného poradia. To napríklad v prípade, keď by dávky očkovacej látky, ktoré zostanú večer, mali vyjsť nazmar.

Minister navrhol, že by miestne úrady mali zostaviť systém, ktorý by umožnil jednotlivcom, ako napríklad pracovníkom záchranných služieb, hasičom alebo policajtom, mať prednosť na takéto očkovanie. Spahn dodal, že môže „len odporučiť tým, ktorí majú politickú zodpovednosť, aby šli dobrým príkladom“ a počkali, než sa dostanú na rad, keďže politici očakávajú, že ľudia budú pri pomalom začiatku očkovania trpezliví.

Viac..  EÚ: V roku 2022 opäť došlo k nárastu antimikrobiálnej rezistencie

Podľa prioritného zoznamu nemeckej vlády boli vakcíny pôvodne zarezervované pre osoby nad 80 rokov, ľudí žijúcich a pracujúcich v opatrovateľských domovoch a zamestnancov nemocníc, ktorí sa starajú o obzvlášť zraniteľných pacientov. Objavili sa však aj prípady, keď sa nechali zaočkovať vedúci nemocníc a ďalší ľudia.

O redakcia/SITA

Odporúčame pozrieť

Le Maire: Dohoda Francúzska a Nemecka bude základom pre fiškálne pravidlá EÚ

Dohoda medzi Francúzskom a Nemeckom, dvoma najväčšími krajinami Európskej únie (EÚ), položí základy pre aktualizované …

Consent choices