koláž EN Foto: European Union, ÚV SR

Maďarský minister Szijjártó je priateľ Slovenska, vyhlásil premiér. Bilčík mu odkazuje, že cesta do EPP nevedie cez Budapešť

Dnes prebieha online misia Európskej ľudovej strany, ktorá má posúdiť prihlášku OĽANO do najväčšej politickej frakcie v Európe.

Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó je priateľ Slovenska, dnes to vo svojom profile na Facebooku uviedol predseda vlády Igor Matovič. Premiér týmto výrokom reagoval na vyjadrenie slovenského ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, ktorý vo štvrtok uviedol, že sa jeho maďarský kolega pokúšal zasahovať do vnútorných záležitostí Slovenska.

„Náš vzťah s Petrom ako aj maďarským premiérom Viktorom Orbánom je dostatočne priamy na to, aby sme sa vedeli kedykoľvek otvorene baviť aj o ťažkých témach, ako je zákon o dvojakom občianstve,“ napísal Matovič.

„Pán premiér, cesta do EPP určite nevedie cez Budapešť. Jej základom je poctivá politická robota v prospech európskeho Slovenska. Teda presný opak Vašich posledných krokov. Prosím, ešte stále máte čas ubrať plyn a otočiť sa na západ,“ uviedol europoslanec na Facebooku.

PÁN PREMIÉR, CESTA DO EURÓPSKEJ ĽUDOVEJ STRANY NEVEDIE CEZ BUDAPEŠŤ❗️

Dnes prebieha online misia Európskej ľudovej…

Uverejnil používateľ Vladimír Bilčík Piatok 5. marca 2021

Maďarská vládna strana tento týždeň oznámila, že vystupuje z Európskej ľudovej strany (EPP). Maďarský premiér Orbán toto rozhodnutie potvrdil v liste napísanom Európskej ľudovej strane, ktorý zverejnila ministerka Katalin Novák.
Viac..  Europarlament schválil revíziu spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Europoslanec Bilčík: Naša vláda funguje nasledovným spôsobom: Keď sa strápnime, prekryme to ešte niečím horším!

Naša vláda funguje nasledovným spôsobom: Keď sa strápnime, prekryme to ešte niečím horším! Takže po …

Consent choices