Foto: FB Ivan Korčok

Minister Korčok si pripomenul medzinárodný deň žien. Počas týždňa chce ministerstvo zviditeľňovať zastúpenie žien v slovenskej diplomacii

Minister zahraničných vecí si dnes pripomenul medzinárodný deň žien. Diplomacia bola tradične povolaním, ktoré sa spájalo zväčša s mužmi, avšak spoločnosť sa postupne vyvíja a aj slovenská diplomacia sa v tejto oblasti posúva ďalej. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok.
„Rád by som v dnešný deň osobitne vyzdvihol ženy v diplomacii, naše kolegyne tu na Hlbokej, na zastupiteľských úradoch v zahraničí, ako aj v medzinárodných inštitúciách, či zahraničných misiách alebo rozvojových projektoch vo svete. Vám všetkým patrí moje poďakovanie za vaše úsilie a obetavosť, s akou pristupujete k plneniu náročných úloh v prospech záujmov a hodnôt Slovenska, ako aj šírenia dobrého mena našej krajiny,“ uvádza minister na Facebooku.
Ministerstvo zahraničia preto tento týždeň rozbieha niciatívu „Týždeň žien v diplomacii, počas ktorého bude celý týždeň zviditeľňovať zastúpenie žien v slovenskej diplomacii, v medzinárodných organizáciách, ako aj v rámci rozvojových a humanitárnych projektoch vo svete. Dnes 8. marca minister odozvzdá ocenenia rezortu piatim ženám, „ktorých celoživotné príbehy a práca v medzinárodnom prostredí sú príkladom a inšpiráciou pre mnohých“.

Viac..  Európske športové hviezdy povzbudzujú občanov, aby hlasovali v eurovoľbách

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Podporujem Ivana Korčoka

Prezidentská kampaň pred druhým kolom volieb je v plnom prúde. Svoju podporu kandidátom vyjadrujú rôzne …

Consent choices