doprava, automobily
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Vo februári úrady v EÚ zaregistrovali viac ako 771-tisíc nových áut, v medziročnom porovnaní o 19,3 percenta menej

Sprísnené opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu vo viacerých európskych krajinách spôsobili ďalší prepad automobilového trhu. Počet nových registrácií áut v Európskej únii (EÚ) vo februári medziročne klesol o 19,3 percenta na 771 486 vozidiel. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo v stredu Európske združenie automobilových výrobcov (ACEA).

V rámci kľúčových európskych trhov bol prepad najmiernejší v Taliansku, kde predaje oslabili o dvanásť percent. V Nemecku, ktoré je najväčším automobilovým trhom v Európe, dopyt klesol o 20 percent. Prepad v rovnakom rozsahu zasiahol aj Francúzsko. Najmenej priaznivá situácia bola v Španielsku, kde boli predaje v medziročnom porovnaní slabšie o 38 percent.

Skupine Volkswagen klesli registrácie nových áut o 17 percent. Lepšie sa darilo spoločnosti BMW, ktorá evidovala pokles o deväť percent. Výrobca luxusných automobilov Daimler evidoval pokles o takmer 20 percent.

Viac..  Eugen Jurzyca: Vyradenie 10% najstarších automobilov z ciest by bolo efektívnejšie ako plošne sprísňovať emisné normy

O redakcia/SITA

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Výrobu áut zbytočne nepredražujme

Európsky parlament prijal rokovaciu pozíciu k prepracovaniu pravidiel Európskej únie pre typové schvaľovanie a dohľad …

Consent choices