Foto: screenshot FB Richard Sulík

Koaličná kríza: Richard Sulík doručil prezidentke svoju demisiu

Predseda strany SaS a minister hospodárstva Richard Sulík doručil prezidentke svoju demisiu, uviedol to na tlačovej konferencii.

Strana SaS tiež odmieta zmenu počtov ministerstiev, uviedol Sulík. Tiež zdôraznil, že naďalej platí, že ak do stredy nedôjde k dohode v koalícii , zrejme v štvrtok ráno podajú demisiu aj ministri za stranu SaS Korčok a Gröhling.

Koaličná strana sa bude tiež naďalej snažiť o rekonštrukciu vlády na pôdoryse tejto koalície, dodal Sulík.  Pričom dodal, že o nových menách chce rokovať len s novým predsedom vlády a nie s Igorom Matovičom. V prípade, že by sa Igor Matovič presunul z postu premiéra na miesto ministra, Sulík chce by tiež členom vlády, povedal.

Predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková povedala, že zatiaľ nemieni odstúpiť, totiž podľa nej táto požiadavka nie je založená na pádnych argumentoch.

Viac..  Maďarsko požiada EK o úver 3,9 miliardy eur, nárok má na 9,7 miliardy

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca: Vláda by mala testovať podnikateľské zákony, či nie sú horšie než v susedných krajinách

Pre schválenie niektorých zákonov je rozpočet v problematickej situácii. Je potrebné ho konsolidovať. Nie je …

Consent choices