pollak
Peter Pollák, europoslanec /OĽaNO, EPP/. PHOTO: FB PP.

Peter Pollák: Som rád, že sa Ján Herák neschoval za svoj mandát a postavil sa k tomu zodpovedne

„Vzdať sa mandátu bolo v takejto citlivej kauze správne rozhodnutie. Som rád, že sa Ján Herák neschoval za svoj mandát a postavil sa k tomu zodpovedne. Teraz je dôležité, aby čo najskôr prípad vyšetrili tí, ktorí majú na to kompetencie,“ uviedol europoslanec za OĽaNO, Peter Pollák.

BRATISLAVA – Obvinený nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) sa ešte v stredu vzdal poslaneckého mandátu. Povedal to na tlačovej besede. Dôvodom sú podozrenia, že mal v detských táboroch sexuálne zneužiť tri dievčatá. Ján Herák všetky tieto obvinenia kategoricky odmietol a je pripravený spolupracovať s políciou a orgánmi činnými v trestnom konaní.

„Všetko nechávam na orgány činné v trestnom konaní. S deťmi robím 16 rokov a nikdy by som si nedovolil ani jedno dieťa sexuálne zneužiť,“ povedal poslanec. Vyzval tých, ktorí po ňom žiadali, aby sa vzdal mandátu, aby sa sami pozreli do vlastných radov. „V prvom rade som otec, som rodič a chránim svoju rodinu. Médiá zo mňa urobili toho najšpinavšieho chlapa. Za toto mi tá politika naozaj nestojí. Ja sa nevzdávam mandátu len preto, aby teraz médiá do mňa tlačili, že som sa k niekomu priznal,“ povedal Ján H. Dodal, že svedomie má čisté, a potvrdiť to podľa neho vedia aj jeho kolegovia, ktorí s ním roky spolupracovali.

Viac..  Michal Wiezik: Nedostatok vody zasiahne aj južné oblasti Slovenska

Portál tvnoviny.sk uviedol, že polícia obnovila starý prípad z roku 2018, keď Ján H. čelil trestnému stíhaniu za sexuálne zneužitie 16-ročného dievčaťa. Ján H. okrem toho čelí aj ďalšiemu stíhaniu za sexuálne zneužitie maloletej a musí vysvetľovať aj podozrenie z ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Informácií k tomuto prípadu je minimum, keďže ide o osobu mladšiu ako 15 rokov. Podľa obvinení ju mal zneužiť minulý rok v lete počas detského tábora v dedine pri Nitre. Dievča je v detskom domove, trestné oznámenie údajne podala riaditeľka domova. Poslanec obvinenia odmieta.

(SITA/redakcia).

O red

Odporúčame pozrieť

Peter Pollák: Európske mestá a obce musia byť silné. VIDEO

Na bezplatný odber spravodajstva z EÚ do vášho emailu sa môžete prihlásiť tu: PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …

Consent choices