Európska centrálna banka naďalej očakáva silný hospodársky rast

Európska centrálna banka (ECB) vo veľkej miere zotrváva pri svojej prognóze silného hospodárskeho rastu v eurozóne, a to aj napriek stále sa šíriacemu delta variantu koronavírusu. Tvrdí to hlavný ekonóm ECB Philip Lane. Hospodárske dopady delta variantu budú pravdepodobne iba obmedzené, uviedol Lane v rozhovore, ktorý zverejnila v stredu agentúra Reuters. Delta podľa neho brzdí oživovanie cestovného ruchu a turizmu.

„Skutočnosť, že si to nevyžiadalo rozsiahlejšie opatrenia a ohraničené kroky boli primerane účinné však naznačuje, že dopad na celú ekonomiku je zatiaľ pomerne obmedzený,“ uviedol Lane.

Aspoň prvé očkovanie proti koronavírusu doteraz v 19-člennej eurozóne absolvovali zhruba dve tretiny obyvateľov. V mnohých krajinách stále platia preventívne opatrenia, akými sú povinné nosenie rúšok alebo pravidlá pre dodržiavanie sociálneho odstupu. „Vzhľadom na vysokú mieru zaočkovanosti a predchádzajúce obmedzenia Európa nemusí patriť k regiónom, ktoré by delta zasiahla najviac,“ uzavrel ekonóm.

Viac..  Eurokomisia vyšetruje spoločnosť AliExpress podľa zákona o digitálnych službách

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

R. Holzmann: ECB musí zostať ostražitá a byť pripravená opäť zvýšiť úrokové sadzby

Európska centrálna banka (ECB) musí zostať ostražitá pokiaľ ide o infláciu a byť pripravená v …

Consent choices