Výrobné ceny v eurozóne v júli medzimesačne vzrástli o 2,3 %

Ceny priemyselných výrobcov v eurozóne v júli medzimesačne vzrástli o 2,3 percenta a v rámci celej EÚ sa zvýšili o 2,2 percenta. Medziročne boli júlové výrobné ceny v eurozóne vyššie o 12,1 percenta a v celej EÚ o 12,2 percenta. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat. Na Slovensku výrobné ceny medzimesačne vzrástli o 2,3 percenta a medziročne o 5,4 percenta.

Najvýraznejšie sa ceny priemyselných výrobcov v júli v rámci členských krajín Európskej únie medzimesačne zvýšili v Írsku, a to o 20,6 percenta. Nasledovali Estónsko (6,4 %) a Belgicko (4,2 %). Ceny rástli vo všetkých štátoch únie s výnimkou Malty, kde stagnovali.

Medziročne sa ceny priemyselných výrobcov zvýšili vo všetkých členských štátoch. Najviac oproti júlu 2020 vzrástli v Írsku, kde si pripísali 67,7 percenta. Druhý najsilnejší rast bol v Estónsku (23,5 %) a tretí v Belgicku (23 %).

Viac..  Rozpočet EÚ 2024: vojna na Ukrajine, migračné tlaky, prírodné katastrofy aj globálna konkurencia

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Ceny REGIOSTARS za prelomové projekty financované EÚ za rok 2023 sú udelené

Komisárka pre súdržnosť a reformy Elisa Ferreirová udelila ceny REGIOSTARS za rok 2023 siedmim vynikajúcim a inovatívnym projektom …

Consent choices