Ilustračné PHOTO: © European Union.

Na 10 % je proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných iba 15 afrických štátov

Z dovedna 54 afrických štátov iba pätnásť dosiahlo globálny cieľ úplného zaočkovania 10 % ich populácií do konca tohto mesiaca. Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) s tým, že polovica krajín na „čiernom kontinente“ zaočkovala 2 % alebo dokonca menej obyvateľov.

WHO uvádza, že spomenutý 10-percentný cieľ splnilo takmer 90 % krajín s vysokými príjmami. Napriek tomu, že dodávky vakcín do afrických štátov od júna stúpli 10-násobne, predstaviteľ WHO pre imunizáciu Afriky Richard Mihigo tvrdí, že dodávky sa musia do konca tohto kalendárneho roka viac ako zdvojnásobiť, aby mohol byť dosiahnutý cieľ WHO zaočkovať dovtedy 40 % populácie.

Mihigo uviedol, že momentálne je potrebných asi 900 miliónov dávok. Podľa neho africké krajiny dosiaľ dostali viac ako 200 miliónov dávok vakcín a podali viac ako 70 % z nich. Úplne zaočkované sú iba 4 % z 1,3-miliardovej populácie Afriky.

O redakcia/SITA

Odporúčame pozrieť

Slovenskí mlynári: Nastal čas, aby EK zabezpečila humanitárne koridory obilia a múky z Ukrajiny do Afriky

Neuzavretie obilnej dohody medzi Ukrajinou, Ruskom a ich mediačnými partnermi z Turecka a OSN môže spôsobiť v Afrike humanitárnu …

Consent choices