vodic, kamion
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Armáda začne v pondelok čerpacím staniciam dovážať palivo

Britské ozbrojené sily začnú v pondelok dovážať benzín do čerpacích staníc naprieč Spojeným kráľovstvom. Dočasnú pomoc podľa vlády poskytne 200 príslušníkov ozbrojených síl, z toho 100 vodičov, aby zmiernili tlak na stanice. Ministri tiež oznámili, že do 300 zahraničných vodičov palivových cisterien bude môcť pracovať vo Veľkej Británii bezprostredne do konca marca. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

http://bit.ly/EN_NEWSLETTER_PRIHLASENIE

Tento týždeň sa pred benzínovými pumpami tvorili dlhé rady po tom, čo nedostatok vodičov nákladných áut narušil dodávky palív. Ministri, ktorí trvajú na tom, že je dostatok paliva, ak budú ľudia nakupovať v normálnej miere, uviedli, že situácia v prednádržiach čerpacích staníc sa zlepšuje a v súčasnosti dodávajú viac paliva, ako predávajú. Uznali však, že v niektorých častiach krajiny je situácia horšia ako v iných.

Šéf britskej Asociácie maloobchodných predajcov benzínu Brian Madderson, pre reláciu Today na BBC Radio 4 povedal, že situácia sa značne lepšila v Škótsku, severnom Anglicku a v častiach regiónu Midlands. Naopak veľký problém s palivom majú v Londýne a juhovýchodnom Anglicku. Vodiči by sa tiež podľa neho mali pripraviť na nárast cien palív, ale to v dôsledku „globálnych faktorov“.

Viac..  Jedno z najprudších zvýšení cien v uplynulom roku zaznamenal cukor

Okrem možnosti pre zahraničných vodičov pracovať dočasne v Spojenom kráľovstve vláda ponúka aj dočasné víza 4 700 vodičom nákladnej dopravy v potravinárstve, ktorí môžu prísť od konca októbra a odísť do 28. februára 2022. Víza tiež ponúka aj ďalším 5 500 pracovníkom v sektore chovu hydiny, ktorí môžu prísť od konca októbra a zostať do 31. decembra. Okrem dočasných víz vláda oznámila aj niekoľko ďalších opatrení, ktoré sú zamerané na obmedzenie narušenia dodávok pred Vianocami a po nich.

O redakcia/SITA

Odporúčame pozrieť

brexit

Európska komisia a vláda Spojeného kráľovstva sa dohodli

Európska komisia a vláda Spojeného kráľovstva dnes dosiahli základnú politickú dohodu o  rámci Windsor. Ide …

Consent choices