nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/, počas návštevy rómskej osady na východnom Slovensku. PHOTO: European Union 2021.

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Choďte sa spýtať tých matiek v rómskych osadách či ich baví rodiť toľko detí

Jedným z cieľov nedávnej delegácie Európskeho parlamentu na Slovensku bolo navštíviť miesta, na ktorých žijú sociálne slabší a zistiť ako pomáha čerpanie z fondov. „Cieľom bolo pozrieť sa ako sme sa posunuli v rómskych osadách. Za tie roky, čo čerpáme európske peniaze, ako sa nastavili sociálne podmienky v osadách, ako využívame peniaze,“ upresnila europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Progres v rómskych osadách je malý

Podľa slov europoslankyne sa čerpanie z fondov v rómskych osadách veľmi neukazuje. „Navštívili sme Lunik IX. Ja sa priznám, že pôvodne som neplánovala tam ísť lebo tam chodí každý. Ja som Lunik IX. poznala z minulosti a mala som pocit, že tam nie je čo ukázať, ale naopak. Všetky mimovládne organizácie mi pred touto návštevou hovorili, že ak chcete vidieť ako sa to dá robiť, choďte na Lunik IX,“ povedala Ďuriš Nicholsonová s predpoveďou, že práve toto sídlisko bude v budúcnosti pozitívnou ukážkou toho ako sa dajú využiť finančné prostriedky z fondov EÚ.

Viac..  Katarína Roth Neveďalová: Ďalší mandát bude ťažký. Budeme sa boriť s novým eurorozpočtom a reformou EÚ

Na druhej strane doplnila, že sa to nedeje ako zázrak a je na tom veľa práce. „Pre politika je táto otázka toxická, lebo to nie je iba na obdobie 4 rokov,“ vysvetlila europoslankyňa. Podľa jej slov boli kolegovia zaskočení tým, že ešte dnes v osadách si prikurujú pálením pneumatík a ohrozujú tak zdravie detí.

O red

Odporúčame pozrieť

Jozef Mihál: 25 000 000 eur. To je účet, ktorý nám v najbližších dňoch vystaví Európska komisia za kauzu dobytkár

25 000 000 eur. To je účet, ktorý nám v najbližších dňoch vystaví Európska komisia …

Consent choices