letenky, lietadlo
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Počet cestujúcich leteckou dopravou v Európskej únii vlani klesol o 73 %

Celkový počet cestujúcich leteckou dopravou v Európskej únii (EÚ) vlani medziročne klesol o 73 percent na 277 miliónov. Dôvodom bolo to, že jednotlivé krajiny prijali rôzne reštriktívne opatrenia s cieľom predísť šíreniu ochorenia COVID-19. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najviac osobná letecká doprava v rámci EÚ oslabila v Slovinsku, a to o 83 percent. Nasledovali Slovensko a Chorvátsko (zhodne -82 %). V rámci ostatných členov únie sa letecká doprava v dvadsiatich zmenšila o 70 a viac percent. V štyroch štátoch únie sa letecká preprava znížila trochu menej výrazne. Najmenší pokles bol v Luxembursku, a to o 67 percent.

Vnútroštátna preprava vlani tvorila 22 percent celkovej leteckej dopravy Európskej únie. Doprava medzi jednotlivými členskými štátmi tvorila 33 percent leteckej prepravy únie a doprava mimo úniu tvorila 45 percent leteckej prepravy Európskej únie. V porovnaní s rokom 2019 preprava medzi jednotlivými štátmi EÚ klesla o 1 percentuálny bod a doprava do krajín mimo EÚ sa znížila o 6 percentuálnych bodov. Podiel vnútroštátnej prepravy na celkovej leteckej doprave EÚ o 7 percentuálnych bodov stúpol.

Viac..  Ekonomika eurozóny pokračuje v septembri v poklese

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Ekonomika eurozóny pokračuje v septembri v poklese

Vývoj v súkromnom sektore eurozóny signalizuje, že ekonomika regiónu pokračuje v septembri v poklese. Tempo …

Consent choices