stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Ivan Štefanec: Slovenský príbeh s eurom je inšpiráciou 

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec ( KDH) dnes vystúpil na konferencii venovanej možnosti zavedenia meny euro v Bulharsku. Štefanec, ako bývalý splnomocnenec vlády pre zavedenie jednotnej európskej meny uviedol, že euro je najmä v čase kríz stabilizačným prvkom.  Na konferencii sa zúčastnili aj bulharskí politici a experti.

„V dobe pandémie, viac ako kedy predtým, sa ukazuje, že spoločná mena je zábranou pred otrasmi a je faktorom, ktorý prináša do hospodárstva stabilitu. Som veľmi rád, že iné krajiny, ako napríklad aj Bulharsko, majú záujem čerpať zo slovenských skúseností so zavádzaním eura. Mojim kolegom som zdôraznil, že kľúčovým prvkom v celom procese bola zhoda naprieč celým politickým spektrom na potrebe prijať euro. O to by sa mala snažiť každá spoločnosť, ktorá na vstup do menovej únie ašpiruje,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Michal Wiezik: Vlk je chránený na Slovensku aj na európskej úrovni. Prišli sme s výzvou "nestrielajte vlky"

O mam

Odporúčame pozrieť

Eurobarometer: euro a Mechanizmus na podporu obnovy a odolnosti majú naďalej podporu verejnosti

Podľa najnovšieho prieskumu Eurobarometra, ktorý uskutočnila Európska komisia, je verejná podpora eura naďalej veľmi silná. Z prieskumu …

Consent choices