cestovanie
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Re-Open EU je jednotným kontaktným miestom pre zdravotné a cestovné opatrenia v Európe

Platforma Re-open EU poskytuje relevantné informácie pre bezpečné cestovanie po všetkých členských štátoch EÚ a iných európskych krajinách. Táto platforma poskytuje občanom kvalitné informácie, ktoré sa neustále aktualizujú, aby sa zaručil bezpečný voľný pohyb osôb cez hranice v EÚ.

Re-open EU poskytuje informácie o rôznych platných opatreniach v EÚ vrátane požiadaviek na karanténu či testovanie cestujúcich a digitálneho COVID osvedčenia EÚ, ktoré vám pomôžu jednoducho uplatňovať vaše právo na voľný pohyb. Poskytuje aj informácie o mobilných aplikáciách na sledovanie kontaktov s koronavírusom i aplikáciách na zasielanie výstrah.

Členské štáty súhlasili s tým, že Re-Open EU budú využívať a širokej verejnosti tak poskytnú jasné, komplexné a včasné informácie o akýchkoľvek obmedzeniach voľného pohybu, sprievodných požiadavkách, ako aj opatreniach týkajúcich sa občanov cestujúcich z rizikových oblastí, a to čo najskôr pred nadobudnutím ich účinnosti. Platforma Re-Open EÚ funguje už od júna 2020 a je prístupná ako webová stránka i ako aplikácia.

Viac..  Lepšie práva a lepšie informácie pre cestujúcich v EÚ

O mam

Odporúčame pozrieť

mobil

Komisia sprístupnila aplikáciu Re-open EU s informáciami o situácii a opatreniach krajín EÚ

Európska komisia sprístupnila novú mobilnú aplikáciu Re-open EU, ktorá je bezplatne dostupná pre telefóny so …

Consent choices