Samuel Vlčan, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. PHOTO: MPaRV SR

Diskusie za okrúhlym stolom majú viesť k zosúladeniu cieľov agrorezortu s Európskou úniou

Diskusie za okrúhlym stolom majú viesť k zosúladeniu cieľov agrorezortu s Európskou úniou, tvrdí minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nom. OĽaNO). Minister diskutoval o budúcnosti slovenského poľnohospodárstva v Európskej únii s europoslancami. Informoval o tom Vlčan na tlačovej konferencii.

„Dnešná diskusia za okrúhlym stolom tak so zástupcami komôr, ako aj europoslancami je začiatkom série takýchto okrúhlych stolov, ktoré chcem aj v budúcnosti realizovať na to, aby sme do hĺbky rozdiskutovali to, čo slovenské poľnohospodárstvo trápi, ako ho zlepšíme, ako ho zosúladíme s cieľmi Európskej únie,“ uviedol Vlčan.

Témou stretnutia bol tiež Strategický plán Spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2023-2027. „Hovoríme o dokumente národného významu, ktorý ovplyvní rozvoj vidieka na celú dekádu. Spolu s týmito zdrojmi budú môcť naši poľnohospodári a spracovatelia získať podporu aj popri finančných nástrojoch, ktoré bude môcť rezort pôdohospodárstva poskytovať na základe štvrť miliardy zo štátnych finančných aktív, ktoré sú alokované v tohtoročnom rozpočte na vytvorenie týchto schém,“ upresnil šéf agrorezortu.

Viac..  Európska vodíková banka: Europoslanci požadujú väčšiu podporu domácej produkcie

Na diskusii za okrúhlym stolom sa zúčastnilo sedem aktívnych europoslancov. „Dotkli sme sa viacerých tém, ktoré stoja pred nami, ako uhlíkové poľnohospodárstvo, čo je absolútne nová téma. Verím, že diskusia, ktorá bola nadviazaná aj medzi zástupcami poľnohospodárov a spracovateľov potravín a europoslancami prinesie reálne zlepšenie nastavenia politík, ktoré prichádzajú aj z Európskej únie,“ uzavrel minister.

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Európsky parlament

Slovensko by mohlo mať od roku 2024 15 europoslancov, o jedného viac ako teraz

Slovensko by po eurovoľbách v júni 2024 mohlo mať 15 europoslancov, o jedného viac ako …

Consent choices