pollak
Peter Pollák, europoslanec /OĽaNO, EPP/. PHOTO: FB PP.

Peter Pollák verí, že Smer-SD vylúčia z frakcie Európskych socialistov a demokratov

Europoslanec Peter Pollák (OĽaNO) verí, že členovia európskej sociálnej demokracie nakoniec dospejú k spravodlivému rozhodnutiu a vylúčia stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) z frakcie Európskych socialistov a demokratov. V tlačovej správe o tom informoval Matúš Mandrák z mediálneho tímu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

„Celý civilizovaný svet sledoval kauzy, za ktorými stál v úzadí Robert F. a jeho blízki spolupracovníci – či išlo o únos Vietnamca, pôsobenie štátnej radkyne na úrade vlády, ktorá udržiavala kontakty s talianskou mafiou, či rozkrádanie eurodotácií. Napokon, ako je známe, pocit beztrestnosti všelijakých gaunerov majúcich väzby na štátne orgány, viedol až k ohavnej vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá otriasla celým svetom. Ľudia na to nezabudli. Robertovi F. už v Európe neveria. Práve pre tieto kauzy stratil dôveru Európy,“ povedal europoslanec Pollák.

Ako ďalej europoslanec uviedol, počas posledných dní ho kontaktovalo viacero poslancov z rôznych krajín a politických strán. „Kolegovia intenzívne sledujú dianie na Slovensku, tvár Roberta K. či samotného Roberta F. sa zjavila vo viacerých prestížnych médiách. Po tom, ako sa vznieslo obvinenie voči Robertovi F. a Robertovi K., zažíva Slovensko opäť svetovú hanbu,“ konštatoval europoslanec.

Viac..  Európsky parlament vyzýva na opatrenia proti narúšaniu hodnôt EÚ v členských štátoch

Podľa Pollákových informácií sa sociálni demokrati už niekoľko týždňov zaoberajú aj členstvom strany Smer-SD v ich európskej frakcii. „Nechcú si viac nechať špiniť meno krvou Jána a Martiny či neprípustnými kauzami, akou je napríklad únos Vietnamca. Pri strane Smer-SD rovnako citlivo vnímajú jej proruskú orientáciu a šírenie nebezpečnej kremeľskej propagandy. Predstavitelia strany tiež v minulosti burcovali občanov proti očkovaniu a dodržiavaniu protipandemických opatrení. Dnes sú všetci európski politici, s ktorými som hovoril, rozhorčení aj vyjadreniami Roberta F. o partnerských armádach, keď ich hanlivo prirovnal k Wehrmachtu,“ povedal europoslanec Pollák. Doplnil, že v priebehu najbližších dní sa osobne stretne s lídrami Európskeho parlamentu, ktorým zdôrazní, že na Slovensku má spravodlivosť rozviazané ruky a nezastaví sa pred nikým.

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Smer-SD, Hlas-SD a SNS podpísali memorandum

Európski socialisti pozastavili členstvo dvom stranám novej vládnej koalície

Vedenie Strany európskych socialistov na stretnutí rozhodlo o pozastavení členstva dvoch slovenských strán. Hovoria o …

Consent choices