pollak
Peter Pollák, europoslanec /OĽaNO, EPP/. PHOTO: FB PP.

Peter Pollák verí, že Smer-SD vylúčia z frakcie Európskych socialistov a demokratov

Europoslanec Peter Pollák (OĽaNO) verí, že členovia európskej sociálnej demokracie nakoniec dospejú k spravodlivému rozhodnutiu a vylúčia stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) z frakcie Európskych socialistov a demokratov. V tlačovej správe o tom informoval Matúš Mandrák z mediálneho tímu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

„Celý civilizovaný svet sledoval kauzy, za ktorými stál v úzadí Robert F. a jeho blízki spolupracovníci – či išlo o únos Vietnamca, pôsobenie štátnej radkyne na úrade vlády, ktorá udržiavala kontakty s talianskou mafiou, či rozkrádanie eurodotácií. Napokon, ako je známe, pocit beztrestnosti všelijakých gaunerov majúcich väzby na štátne orgány, viedol až k ohavnej vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá otriasla celým svetom. Ľudia na to nezabudli. Robertovi F. už v Európe neveria. Práve pre tieto kauzy stratil dôveru Európy,“ povedal europoslanec Pollák.

Ako ďalej europoslanec uviedol, počas posledných dní ho kontaktovalo viacero poslancov z rôznych krajín a politických strán. „Kolegovia intenzívne sledujú dianie na Slovensku, tvár Roberta K. či samotného Roberta F. sa zjavila vo viacerých prestížnych médiách. Po tom, ako sa vznieslo obvinenie voči Robertovi F. a Robertovi K., zažíva Slovensko opäť svetovú hanbu,“ konštatoval europoslanec.

Viac..  Slovenské podniky by vďaka vodíkovej banke mohli využívať zelený vodík, hovorí europoslanec Robert Hajšel

Podľa Pollákových informácií sa sociálni demokrati už niekoľko týždňov zaoberajú aj členstvom strany Smer-SD v ich európskej frakcii. „Nechcú si viac nechať špiniť meno krvou Jána a Martiny či neprípustnými kauzami, akou je napríklad únos Vietnamca. Pri strane Smer-SD rovnako citlivo vnímajú jej proruskú orientáciu a šírenie nebezpečnej kremeľskej propagandy. Predstavitelia strany tiež v minulosti burcovali občanov proti očkovaniu a dodržiavaniu protipandemických opatrení. Dnes sú všetci európski politici, s ktorými som hovoril, rozhorčení aj vyjadreniami Roberta F. o partnerských armádach, keď ich hanlivo prirovnal k Wehrmachtu,“ povedal europoslanec Pollák. Doplnil, že v priebehu najbližších dní sa osobne stretne s lídrami Európskeho parlamentu, ktorým zdôrazní, že na Slovensku má spravodlivosť rozviazané ruky a nezastaví sa pred nikým.

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Smer-SD, Hlas-SD a SNS podpísali memorandum

Európski socialisti pozastavili členstvo dvom stranám novej vládnej koalície

Vedenie Strany európskych socialistov na stretnutí rozhodlo o pozastavení členstva dvoch slovenských strán. Hovoria o …

Consent choices