stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

I. Štefanec: Ukrajinskí zamestnanci budú potrebovať istotu, že im v práci nevybuchne mína

Medzinárodná organizácia práce ustanovila 28. apríl ako Svetový deň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Pri tejto príležitosti europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý sa vo výboroch Európskeho parlamentu venuje vnútornému trhu, priemyslu a umelej inteligencii poukázal na potrebu pomoci Ukrajine po skončení vojny v rámci rekonštrukcie ukrajinského priemyslu a poľnohospodárstva. Podľa neho ochrana zdravia ukrajinských zamestnancov a ich bezpečnosti v krajine, kde pri ruskej agresii dochádzalo k mnohým poškodeniam budov, zamínovaniu pozemkov a ekologickým katastrofám, bude výzvou aj pre samotnú Európsku úniu.     

„Ukrajina po skončení ruskej agresie bude potrebovať naplno rozbehnúť svoje hospodárstvo. Ukrajinskí roľníci musia mať istotu, že pri pestovaní pšenice ich nezabije ruská mína a že budovy v ktorých sa budú zamestnanci venovať priemyselnej činnosti neohrozia ich zdravie, vrátane dlhodobých následkov na zdraví vyplývajúcich z ekologických katastrof ruskej okupácie,“ vyjadril sa europoslanec. 

Viac..  EÚ a Ukrajina načrtnú plány udržateľnej obnovy na konferencii na vysokej úrovni

O mam

Odporúčame pozrieť

Michel pripomenul Orbánovi, že EÚ už má asociačnú dohodu s Ukrajinou

Predseda Európskej rady Charles Michel nenechal bez reakcie piatkové vyhlásenie predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, …

Consent choices