film
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Pozvánka na Minifestival európskeho filmu 7×7

V stredu 4. mája 2022 v bratislavskom kine CINEMAX BORY slávnostne otvorili v poradí už 16. ročník putovného Minifestivalu európskeho filmu 7×7, ktorý potrvá až do 18. mája 2022 a ponúka skvelé filmy vo viacerých slovenských mestách.

Máte možnosť vidieť 7 skvelých európskych titulov podporených z programu EÚ Kreatívna Európa – MEDIA v 7 slovenských mestách. Začína sa v Bratislave, odkiaľ prehliadka poputuje cez Cinemax Košice, Prešov, Banskú Bystricu, Nitru, Žilinu až po Trnavu. Tento rok uvidíte oceňované tituly ako drámu BELFAST režiséra Kennetha Branagha (Veľká Británia, 2021), ktorý si odniesol Oscara aj Zlatý glóbus za najlepší pôvodný scenár, životopisný historický príbeh BENEDETTA režiséra Paula Verhoevena (Francúzsko, 2021), romantickú sci-fi komédiu MILUJ SVOJHO ROBOTA, režisérky Marie Schrader (Nemecko, 2021), ostatný film Pedra Almodóvara PARALELNÉ MATKY (Španielsko, 2021), vojnovú drámu nominovanú na Oscara QUO VADIS, AIDA? Režisérky Jasmile Žbanić (Bosna a Hercegovina, Rakúsko, Rumunsko, Holandsko, Nemecko, Poľsko, Francúzsko, Turecko, Nórsko, 2020), hviezdne obsadenú drámu o sile lásky SUPERNOVA pod režisérskou taktovkou Harry MacQueena (Veľká Británia, 2020), a napokon aj slovensko-český (2021) životopisný film ocenený Českým levom o československej atletickej legende ZÁTOPEK režiséra Davida Ondříčka.

Viac..  Poznáme víťazov aktuálneho ročníka súťaže mladých prekladateľov EÚ

Diváci sa môžu pripojiť k najväčšej filmovej porote v Európe, a to hlasovaním o víťazovi Ceny publika LUX, ktorú udeľuje Európsky parlament a Európska filmová akadémia – hlasovať je možné online do 25.5.2022 na webovej stránke. Organizátorom festivalu 7×7 je kancelária Creative Europe Desk Slovensko v spolupráci so zastúpením Európskej komisie na Slovensku, Európskym parlamentom, Europe Direct, a Continental film.

O mam

Odporúčame pozrieť

kino

EÚ napriek vojne na Ukrajine organizuje v Moskve filmový festival

V Moskve sa od 1. do 15. novembra pod mottom „Kino spája“ uskutoční Európsky filmový …

Consent choices