Utečenci z Ukrajiny. PHOTO: © European Union 2022 - EC

Európska komisia sľúbila ďalších 200 miliónov eur na pomoc ukrajinským utečencom

Európska komisia (EK) ohlásila nový balík pomoci v sume 200 miliónov eur na podporu Ukrajincov, ktorí pre vojnu opustili svoje domovy. Túto pomoc komisia oznámila v kontexte medzinárodnej darcovskej konferencie, ktorú zorganizovala spoločne s Poľskom a Švédskom. EK o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

„Dnes sme sa zišli s jasným cieľom, a to podporiť statočný ľud Ukrajiny, ktorý bojuje proti agresorovi a postavil sa na obranu svojej slobody. V mene Európskej komisie som sľúbila Ukrajine 200 miliónov eur,“ uviedla šéfka EK Ursula von der Leyenová. „Vieme, že potrebného toho bude viac. A my budeme naďalej stáť za Ukrajinou,“ dodala.

Od začiatku Putinovej vojny na Ukrajine do iných oblastí svojej krajiny utieklo takmer osem miliónov ľudí. Dve tretiny z nich tvoria deti. Ďalších viac ako 5,3 milióna ľudí z Ukrajiny odišlo, aby hľadali útočisko v Európskej únii a susedných krajinách.

Viac..  Šéf európskej diplomacie vyzval spojencov Izraela, aby mu prestali posielať zbrane

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Európsky parlament schválil zásadnú rozpočtovú podporu pre Ukrajinu a EÚ

Europoslanci schválili dlhodobé financovanie pre Ukrajinu, platformu Strategické technológie pre Európu (STEP) a súvisiace zásadné …

Consent choices