STefanec
Europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. PHOTO: Kancelária IŠ.

I. Štefanec: Dostupné služby pre každého, férová súťaž a vzdelávanie

Výbor Európskeho parlamentu pre priemysel, výskum a energetiku schválil materiál politického programu Cesta k digitálnej dekáde. Program si dáva za cieľ dosiahnutie digitálnej transformácie európskej spoločnosti a ekonomiky do roku 2030.

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý bol tieňovým spravodajcom tejto správy, hovorí o potrebe digitálneho vzdelávania, od  vysokokvalifikovaného až po bežné pracovné digitálne rekvalifikácie a celoživotné vzdelávanie seniorov. Podľa europoslanca, ktorý je zároveň Digitálnym ambasádorom Ligy pre digitálny rast, je potrebné digitalizovať aj obchodné modely a verejné služby. 

„Potrebujeme zabezpečiť, aby služby verejnej povahy, napríklad v oblasti zdravotníctva, či opatrovateľstva, mohli byť online dostupné pre každého. Zároveň musíme pomáhať našim malým a stredným podnikateľom, aby mohli férovo súťažiť v globálnom konkurenčnom prostredí,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Eugen Jurzyca: Chcem, aby Slovák mohol pozerať MS v hokeji u svojho poskytovateľa, aj keď je fyzicky v inom členskom štáte

O mam

Consent choices