nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/. PHOTO: redakcia/red.

Ďuriš Nicholsonová: Prečo si Slovensko na každé riešenie vymýšľa nový problém?

Európska komisia predstavila plán, ako sa čo najrýchlejšie môžu členské štáty odpojiť od ruskej ropy a plynu, ktorým v podstate priamo EÚ daňoví poplatníci podporujú “špeciálnu operáciu” 100 miliardami ročne.

V rámci iniciatívy REPowerEU Komisia počíta s tým, že členské štáty:

1/ budú šetriť energiami: nielen na národnej úrovni, ale aj na tej individuálnej, a to tým, že občania sa uskromnia, namiesto aút využijú verejnú dopravu a nebudú prekurovať cez zimu domácnosti;

2/ budú hľadať a využívať alternatívne zdroje energie: EÚ podporí masívnu výstavbu obnoviteľných zdrojov energie (zmení legislatívu na zrýchlenie výstavby), plyn bude nahradený vodíkom a biometánom a podporia využitie geotermálnych a tepelných čerpadiel;

3/ budú využívať skvapalnený plyn LNG od partnerov z USA, Kanady a snáď čoskoro aj z krajín ako Egypt, Alžírsko, Katar, Izrael, Cyprus a Grécko.

EK v rámci tejto iniciatívy alokuje viac peňazí v plánoch obnovy a dovolí členským štátom využiť ich nevyužité eurofondy z predchádzajúcich plánov. Slovensko opäť dostalo šancu na využitie starých eurofondov. Uvidíme, ako sa k tomu vláda postaví, pretože zatiaľ čo iné krajiny konajú, oni len o tejto ponuke začínajú uvažovať a radšej dávajú priestor sebestrednému ministrovi financií a jeho klérofašistickej skupine, aby pretlačili nezmyselné balíčky, ktoré nepomôžu tým v núdzi.

Viac..  Michal Wiezik: Riešením nie je presedlať z jednorazových plastov na jednorazový papier

Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/.

 

O red

Odporúčame pozrieť

V EÚ chcú zjednotiť definíciu znásilnenia. V krajinách sú rôzne tresty za ten istý čin

Za znásilnenie ženy je považované úplne niečo iné napríklad v Nemecku ako v Holandsku. Rozdiely …

Consent choices