Monika Beňová. PHOTO: Instagram/Monica Benova

M. Beňová: Zelená transformácia nesmie ohrozovať pracovné miesta

Plénum Európskeho parlamentu sa bude na tohto týždňovom zasadnutí zaoberať aj viacerými návrhmi legislatívnych predpisov zameraných na boj proti zmene klímy a súvisiace znižovanie emisií skleníkových plynov.

Tie sú súčasťou balíka Fit for 55, ktorý má pomôcť znižovaniu emisií do roku 2030 aspoň o 55 percent a následne prispieť k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality do roku 2050. „Ciele týkajúce sa dosiahnutia uhlíkovej neutrality sú dôležité, no v prvom rade musia byť postavené na pragmatických základoch,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.

Za žiadnych okolností nesmú viesť k obmedzovaniu európskej priemyselnej výroby. „Tá je po kríze spôsobenej pandémiou v súčasnosti veľmi tvrdo skúšaná rekordnou infláciou a dopadmi vojny na Ukrajine,“ pripomenula europoslankyňa.

Viac..  Ivan Štefanec: Nechceme zo Slovenska druhé Maďarsko

Zelená transformácia európskej ekonomiky musí mať aj jednoznačnú verejnú podporu. „Nemôžeme si dovoliť akékoľvek ďalšie negatívne vplyvy, ktoré by ohrozovali napríklad už samotnú existenciu niektorých pracovných miest a spolu s tým aj veľké skupiny obyvateľstva,“ uzavrela Monika Beňová.

O mam

Odporúčame pozrieť

Európska centrálna banka

ECB sleduje krízu na Blízkom východe, dôsledky je ťažké odhadnúť

Predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) pozorne sledujú krízu na Blízkom východe, zatiaľ je však priskoro …

Consent choices