Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union- EP.

I. Štefanec: Silnejšie NATO je dobrá správa pre Slovensko

Vrcholní predstavitelia členských štátov NATO súhlasili s podpísaním prístupových protokolov na vstup do Severoatlantickej aliancie pre Švédsko a Fínsko. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) to vníma ako pozitívum aj pre samotnú bezpečnosť Slovenska a posilnenie našej suverenity vďaka väčšej sile obranného paktu. Zároveň pripomenul, že práve členské strany EPP vo Švédsku a Fínsku, vrátane tých kresťanskodemokratických, boli pri tomto procese hlavnými, respektíve veľmi dôležitými politickými aktérmi.

„Členovia NATO, vrátane Slovenska, dostali dôležitých spojencov. Sme na ceste k bezpečnejšej slobodnej demokratickej Európe. Som hrdý, že môžem byť členom Európskej ľudovej strany, ktorej národné strany tvoria dejiny a budujú bezpečnú Európu, vrátane tých kresťanskodemokratických,“ vyjadril sa europoslanec. 

Viac..  Komisia víta politickú dohodu o akte o kybernetickej odolnosti

O mam

Odporúčame pozrieť

M. Wlachovský: Treba vysvetľovať verejnosti, že členstvo v EÚ a NATO nemá pre Slovensko alternatívu

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský vystúpil 13. septembra 2023 na konferencii …

Consent choices