hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: FB MH.

Europoslanec Hojsík o dúhovom Pride: Všetci si predsa zaslúžime byť slobodní

hojsíkDiplomatická komisia je presvedčená o tom, že LGBTIQ+ práva sú ľudskými právami a nie je možné v nich robiť kompromisy. Pri oslavách Duhových festivalov v Banskej Bystrici, Bratislave či v Košiciach si komunita ctí vytrvalosť ľudí LGBTIQ+ komunity v ich vytrvalosti v boji za autentický a slobodný život nielen na Slovensku ale aj vo svete. Informovalo o tom Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických na Slovensku v tlačovej správe.

Podľa europoslanca Martina Hojsíka si všetci ľudia zaslúžia byť slobodní. „Bez ohľadu na to, ako sa voláme, ako sa obliekame, koho ľúbime. Nebuďme na seba zlí. Neupierajme iným právo na život v láske. Dnes som prišiel podporiť LGBTI ľudí, lebo ich práva su na Slovensku žiaľ ešte stále veľmi obmedzené. Dnes som prišiel v Bratislave podporiť kamarátov a kamarátky, podporot ich lásku a ich rodiny. Všetky, aj tie dúhové. Lebo viem, že na Slovensku si slobodu a rovnosť už dávno zaslúžia všetci,“ uviedol.

„Taktiež oceňujeme úsilie ochrancov ľudských práv LGBTQI+ a organizácií občianskej spoločnosti, ktorí neúnavne pracujú na presadzovaní dodržiavania ľudských práv všetkých. Sú to partneri a spojenci. Silné a zdravé demokracie zaisťujú LGBTQI+ ľuďom možnosť plne sa zapájať do spoločnosti a využívať všetky výhody dostupné pre ich občanov. Krajiny sú silnejšie, keď všetci ľudia bez ohľadu na sexuálnu orientáciu, rodovú identitu alebo prejav, alebo pohlavné charakteristiky sú plne uznávaní ako slobodní a rovnocenní členovia spoločnosti,“ uvádza sa v spoločnom vyhlásení, ktorý pri príležitosti Dúhového Pride v Bratislave vydala diplomatická komunit.

Viac..  Obavy v europarlamente sú. Vo vláde SR máme aj extrémistov, hovorí Martin Hojsík

Pride je príležitosťou na uznanie mnohých spôsobov, ktorými LGBTQI+ komunity posilňujú a prispievajú do spoločnosti. Nevyprovokovaná vojenská agresia Ruska voči susednej Ukrajine však pripomína, že nás spájajú spoločné hodnoty, vrátane podpory ľudských práv. Všeobecná deklarácia ľudských práv zároveň uvádza, že každej osobe prislúchajú ľudské práva a základné slobody. Rovnako princípy Charty základných práv Európskej únie zakotvujú rovnaké zaobchádzanie so všetkými, vrátane LGBTQI+ ľudí.

O red

Odporúčame pozrieť

M. Hojsík: EÚ sprísňuje ochranu spoločenských zvierat. Zakročí aj proti množiarom

Prvýkrát v histórii sa na chov, starostlivosť a zaobchádzanie so psami a mačkami budú v …

Consent choices