Vlajky Palestína - EÚ. PHOTO: © European Union 2021 - Source : EP

Únia poskytne podporu Úradu OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe

Európska komisia schválila viacročnú podporu pre Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA) vo výške 261 miliónov eur. Tento príspevok mu pomôže zabezpečiť predvídateľné finančné zdroje na poskytovanie základných služieb palestínskym utečencom. Komisia o tom informuje na svojej webstránke.

V súlade so spoločným vyhlásením Európskej únie (EÚ) a UNRWA na roky 2021 – 2024 podpora zahŕňa trojročné financovanie úradu OSN v objeme 246 miliónov eur a ďalších 15 miliónov eur z Nástroja pre potraviny a odolnosť. Tie sú určené na riešenie potravinovej neistoty a zmiernenie dopadov vojny na Ukrajine.

Naša podpora UNRWA je kľúčovým prvkom v našej stratégii prispievania k podpore bezpečnosti, stability a rozvoja v regióne, čo tiež pomáha udržiavať nažive vyhliadky na udržateľný mier medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi,“ skonštatoval šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell. Eurokomisár pre rozšírenie EÚ a susedskú politiku Olivér Várhelyi zas uviedol, že únia bude „pokračovať v spolupráci s UNRWA s cieľom posilniť systémy riadenia úradu a pomôcť zvýšiť transparentnosť a solídne riadenie. Naďalej sme tiež pevne odhodlaní podporovať kvalitné vzdelanie pre palestínske deti a zabezpečiť úplný súlad s normami UNESCO vo všetkých vzdelávacích materiáloch“.

(SITA)

Viac..  Európska komisia: V dotazníku Orbánovej vlády sú úplne nepravdivé tvrdenia

O mam

Odporúčame pozrieť

elektromobil

Automobilky v EÚ žiadajú väčšiu podporu elektromobility

Výrobcovia automobilov v Európskej únii (EÚ) žiadajú väčšiu podporu elektromobility. Potrebné je rozšíriť nákupné stimuly, …

Consent choices