Vlajky Palestína - EÚ. PHOTO: © European Union 2021 - Source : EP

Únia poskytne podporu Úradu OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe

Európska komisia schválila viacročnú podporu pre Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA) vo výške 261 miliónov eur. Tento príspevok mu pomôže zabezpečiť predvídateľné finančné zdroje na poskytovanie základných služieb palestínskym utečencom. Komisia o tom informuje na svojej webstránke.

V súlade so spoločným vyhlásením Európskej únie (EÚ) a UNRWA na roky 2021 – 2024 podpora zahŕňa trojročné financovanie úradu OSN v objeme 246 miliónov eur a ďalších 15 miliónov eur z Nástroja pre potraviny a odolnosť. Tie sú určené na riešenie potravinovej neistoty a zmiernenie dopadov vojny na Ukrajine.

Naša podpora UNRWA je kľúčovým prvkom v našej stratégii prispievania k podpore bezpečnosti, stability a rozvoja v regióne, čo tiež pomáha udržiavať nažive vyhliadky na udržateľný mier medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi,“ skonštatoval šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell. Eurokomisár pre rozšírenie EÚ a susedskú politiku Olivér Várhelyi zas uviedol, že únia bude „pokračovať v spolupráci s UNRWA s cieľom posilniť systémy riadenia úradu a pomôcť zvýšiť transparentnosť a solídne riadenie. Naďalej sme tiež pevne odhodlaní podporovať kvalitné vzdelanie pre palestínske deti a zabezpečiť úplný súlad s normami UNESCO vo všetkých vzdelávacích materiáloch“.

(SITA)

Viac..  EÚ zvažuje ďalší balík protiruských sankcií zameraný na tretie krajiny

O mam

Odporúčame pozrieť

EÚ: Najvyšší počet Ukrajincov dostal vo februári štatút dočasnej ochrany v Nemecku

Nemecko vo februári udelilo štatút dočasnej ochrany 25 125 ukrajinským utečencom, čo bol v rámci …

Consent choices