korčok
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: SITA/Branislav Bibel

Ivan Korčok: Slovenská diplomacia presadzuje slovenské záujmy v zahraničí a pomáha slovenským občanom

„Vážim si prácu mojich kolegýň a kolegov, pre ktorých je diplomacia celoživotná služba a poslanie obhajovať slovenské záujmy a pomáhať slovenským občanom v zahraničí,“  uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok pri príležitosti Dňa slovenskej diplomacie.
„Slovenská diplomacia tiež presadzuje a chráni základné hodnoty, dodržiavanie medzinárodného práva, ochranu slobody, ľudských práv a demokracie vo svete. Aktívne sa zastáva tých, ktorým nie sú dopriate ich legitímne požiadavky na život v mierovej, slobodnej a demokratickej spoločnosti,“ dodal I. Korčok.
V čase, keď svet prechádza zásadnými geopolitickými zmenami, môže Slovensko jednak vďaka členstvu v OSN, EÚ, NATO a ďalších medzinárodných organizáciách a tiež vďaka profesionálnej zahraničnej službe naďalej úspešne presadzovať svoje zahraničnopolitické záujmy vo svete.
Deň slovenskej diplomacie si pripomíname 28. augusta, v  deň, kedy bolo v roku 1990 zriadené Ministerstvo medzinárodných vzťahov SR. Išlo o významný míľnik pre slovenskú diplomaciu. Slovensko sa priamo zapojilo do medzinárodných vzťahov a získalo možnosť presadzovať vo svete princípy mierového spolunažívania národov a rešpektovania medzinárodných záväzkov.
Viac..  Poslanci Európskeho parlamentu vyzvali na dôslednejšie uplatňovanie práv detí

O red

Odporúčame pozrieť

Korcok

Slovensko prišlo o rešpektovaného ministra zahraničných vecí, Korčok podal demisiu s kolegami zo SaS

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí, Ivan Korčok, podal v pondelok demisiu. Z vlády odchádza …

Consent choices