stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

Ivan Štefanec: Ukrajina nám ukazuje hodnotu slobody a svojbytnosti národa

Slovensko si pripomína Deň Ústavy Slovenskej republiky. Tento pamätný deň sa oslavuje každoročne 1. septembra od roku 1994 ako spomienka na prijatie Ústavy SR v roku 1992 Slovenskou národnou radou.

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) si je vhodné v tento deň pripomenúť hodnotu svojbytnosti vlastného národa, o ktorého osude môžu rozhodovať jeho vlastní občania slobodne a hlavne bez ohrozenia vojenským zničením krajiny.

„Môcť držať svoj osud pevne vo vlastných rukách a slobodne sa rozhodovať kam má národ smerovať, nie je samozrejmosťou. V našej susednej krajine platia občania za túto vymoženosť s nejasnou budúcnosťou vlastnou krvou. A to len preto, že vo svojej krajine chceli viac slobody, demokracie a lepší život pre seba a svoje deti. Hodnotu slobody národa dnes vidíme na frontovej línii na Ukrajine,“ hovorí europoslanec. 

Viac..  EÚ a Ukrajina načrtnú plány udržateľnej obnovy na konferencii na vysokej úrovni

O mam

Odporúčame pozrieť

Michel pripomenul Orbánovi, že EÚ už má asociačnú dohodu s Ukrajinou

Predseda Európskej rady Charles Michel nenechal bez reakcie piatkové vyhlásenie predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, …

Consent choices