Ivan Štefanec, europoslanec, KDH/EPP. PHOTO: © European Union 2020 - Source: EP

I. Štefanec: Prinášame reálnu podporu rodinám, seniorom, znevýhodneným a aj opatrovateľkám

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová uviedla prvú stratégiu Európskej únie v oblasti starostlivosti. Európsku stratégiu starostlivosti iniciovala Európska ľudová strana. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) hovorí o významnom pokroku pre podporu rodín, seniorov, znevýhodnených osôb a opatrovateľov.

„Potrebujeme výrazne zlepšiť pracovné podmienky opatrovateľov po celej Európe a tiež ľudí, ktorí sa bez nároku na odmenu starajú o svojich blízkych. Ľudia odkázaní na pomoc druhých musia byť centrom našej pozornosti a starostlivosti. Sociálna starostlivosť definuje európske hodnoty a nás Európanov samotných. Pre Slovensko je táto stratégia o to dôležitejšia, že počet Sloveniek, ktoré pracujú v zahraničí v oblasti starostlivosti, je vzhľadom na počet obyvateľov, jedným z najvyšších v Európskej únii,“ hovorí europoslanec.    

Viac..  Automobilky v EÚ žiadajú väčšiu podporu elektromobility

O mam

Odporúčame pozrieť

elektromobil

Automobilky v EÚ žiadajú väčšiu podporu elektromobility

Výrobcovia automobilov v Európskej únii (EÚ) žiadajú väčšiu podporu elektromobility. Potrebné je rozšíriť nákupné stimuly, …

Consent choices