stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

I. Štefanec: Európa smeruje k oceneniu statočného ukrajinského ľudu

Európska ľudová strana, ktorá je najväčšou frakciou Európskeho parlamentu, odobrila návrh slovenského europoslanca Ivana Štefanca (KDH) na udelenie Sacharovovej ceny Volodymyrovi Zelenskému a ukrajinskému ľudu.

Návrh inicioval ešte v marci tohto roka spolu so svojou českou kolegyňou Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) s ktorou už v minulosti úspešne navrhli na Cenu Andreja Sacharova bieloruskú opozičnú političku Sviatlanu Cichanovskú. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca sa Ukrajinci na čele s prezidentom Zelenským stali symbolom odvahy a obetavosti v boji za slobodu a demokraciu na celom svete.

„Európa smeruje k významnému celosvetovému oceneniu pre našich ukrajinských susedov práve na podnet Slovákov a Čechov. Ukrajinci a prezident Zelenskyj si toto ocenenie rozhodne zaslúžia, keďže statočne bránia s nasadením svojich životov aj našu slobodu, demokraciu a európske hodnoty,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Slovenské podniky by vďaka vodíkovej banke mohli využívať zelený vodík, hovorí europoslanec Robert Hajšel

O mam

Odporúčame pozrieť

Michel pripomenul Orbánovi, že EÚ už má asociačnú dohodu s Ukrajinou

Predseda Európskej rady Charles Michel nenechal bez reakcie piatkové vyhlásenie predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, …

Consent choices