Ilustračné PHOTO: © European Union.

Ideme za Vami: Európsky parlament vyrazil do regiónov

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku navštívi v najbližších mesiacoch všetky kraje SR. Svoje putovanie po regiónoch odštartuje v septembri v Trnavskom a Trenčianskom kraji.

„Cieľom našich ciest do regiónov je zvýšiť informovanosť obyvateľov v každom kúte Slovenska o činnosti Európskeho parlamentu, vplyve rozhodnutí prijímaných na úrovni EÚ na ich každodenný život a v konečnom dôsledku tak podporiť ich záujem o účasť na európskych voľbách v roku 2024,“ vysvetlil vedúci Kancelárie EP na Slovensku Robert Sermek.

„Naše putovanie po slovenských regiónoch s názvom #IdemeZaVami odštartuje v septembri v Trnavskom samosprávnom kraji, následne sa presunieme do Trenčianskeho kraja a do konca roka by sme radi navštívili aj Banskobystrický a Bratislavský kraj. Na budúci rok plánujeme vyraziť do miest a obcí v Nitrianskom, Prešovskom, Košickom a Žilinskom kraji,“ doplnil Robert Sermek.

Zastávky EP v Trnavskom a Trenčianskom kraji

Kancelária EP na Slovensku zavíta v dňoch 14. – 19. septembra do obcí v Trnavskom kraji. Svoje putovanie odštartuje 14. septembra v Trnave na Trojičnom námestí, kde sa nachádza cieľ 1. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Následne sa presunie do Senice, kde by sa 15. septembra mali uskutočniť diskusie o dezinformáciách s poslancom Vladimírom Bilčíkom (EPP, SK) a spolkom Zvol si info a o dobrovoľníctve pri príležitosti začínajúceho Týždňa dobrovoľníctva 2022. Na 17. septembra je v Skalici v rámci Európskeho týždňa mobility naplánovaná spoločná jazda na bicykloch, plavba na lodi, debata o klíme a ochutnávka vín s cimbalovou muzikou.

Dňa 18. septembra sa Kancelária EP na Slovensku zúčastní v Piešťanoch na Medzinárodnom filmovom festivale Cinematik. Nasledovať bude opäť Trnava, kde sa 19. septembra okrem iného uskutoční diskusia o cyklomobilite v kultúrnom centre Malý Berlín.

Predstavitelia Európskeho parlamentu na Slovensku sa následne presunú do Trenčianskeho samosprávneho kraja. Kancelária EP zastreší dňa 20. septembra diskusiu o projekte Európske hlavné mesto kultúry 2026 v Trenčíne, 21. septembra sa zúčastní na Noci literatúry v Považskej Bystrici a 22. septembra sa jej predstavitelia vrátia do Trenčína, kde sa stretnú so zástupcami mimovládnych organizácii, akademikmi a ďalšími miestnymi činiteľmi, ktorí môžu pomôcť zvýšiť verejné povedomie o Európskej únii, doterajšej činnosti EP a európskych voľbách 2024. Dňa 23. septembra sa presunú do Bánoviec nad Bebravou a návštevu Trenčianskeho kraja zavŕšia 24. septembra v Uhrovci.

Viac..  Blanár: Zvolenie Slovenska do VR UNESCO je potvrdením našej silnej expertízy a reputácie 

Program putovania Kancelárie EP po prvej dvojici slovenských krajov bude aktualizovaný na tejto webovej stránke.

Súvislosti

Cieľom ciest predstaviteľov EP po Slovensku s názvom #IdemeZaVami je obnoviť staré alebo nadviazať nové kontakty s miestnymi činiteľmi, vzdelávacími inštitúciami či mimovládnymi organizáciami. Spolupráca s regionálnymi partnermi by mohla pomôcť zvýšiť povedomie občanov o vplyve rozhodnutí EÚ na ich každodenný život, zintenzívniť ich záujem o európske témy a činnosť Európskeho parlamentu a podporiť verejnú angažovanosť vrátane účasti občanov na najbližších európskych voľbách.

Kancelária EP na Slovensku plánuje navštíviť v rokoch 2022 a 2023 všetky regióny Slovenska. Svoje výjazdy do regiónov odštartuje v septembri 2022 v Trnavskom a Trenčianskom samosprávnom kraji, následne sa presunie do Banskobystrického a Bratislavského kraja. V roku 2023 bude pokračovať v Nitrianskom, Prešovskom, Košickom a Žilinskom kraji.

Nasledujúce voľby do Európskeho parlamentu by sa mali uskutočniť v roku 2024.

O mam

Odporúčame pozrieť

vzdelavaci-system

Monitor vzdelávania a odbornej prípravy Európskej komisie za rok 2023

Čoraz viac mladých Európanov získava terciárne vzdelanie a priemerný počet osôb, ktoré predčasne ukončili školskú dochádzku a odbornú …

Consent choices