simecka
Michal Šimečka, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: redakcia/red.

M. Šimečka: Fašisti vďaka Matovičovi získali vplyv, aký je v demokratickej spoločnosti neprípustný

Fašisti získali v NR SR vďaka Igorovi Matovičovi vplyv, aký je v demokracii neprípustný, vyhlásil podpredseda Európskeho parlamentu a predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka po tom, ako parlament neodvolal Igora Matoviča z postu ministra financií.

“Matovič za zotrvanie vo funkcii vďačí poslancom, ktorí sa do Národnej rady dostali priamo na kandidátke odsúdeného Kotlebu, spoločne s odsúdeným Mazurekom, Medveckým a ďalšími extrémistami. Poslancom, ktorí zdieľajú ich názory, chcú ľuďom siahať na práva, vzhliadajú k autoritárskym režimom a fandia Putinovi. Podržali Igora Matoviča, a získali vplyv, aký je v demokratickej spoločnosti neprípustný,” uviedol Michal Šimečka.

Dôvodov, pre ktoré mal byť Matovič jednoznačne odvolaný je podľa šéfa progresívcov množstvo. “Parlament ho podržal napriek posadnutosti megalomanskými nápadmi miesto poctivých, systematických riešení. Napriek jeho pomstychtivosti a neustálemu rozdúchavaniu konfliktov. A napriek opakovanému prirovnávaniu sa k obetiam nacistov a blúzneniu o progresívnych fašistoch,” uviedol Šimečka niektoré z nich, pričom poukázal, že je to práve Matovič, koho fašisti v parlamente podporili.

Viac..  Peter Pollák: Európske mestá a obce musia byť silné. VIDEO

Matovič a všetci, ktorí ho kryjú, podľa predsedu PS vážne ubližujú Slovensku. „Zaslepeným sledovaním vlastného politického zisku poškodzujú naše meno v zahraničí, prehlbujú v ľuďoch frustráciu z politiky a dláždia Ficovi cestu k moci. Už naozaj stačilo. Politika môže vyzerať aj inak. Kompetentne a civilizovane, bez divadla a hádok. Bez kradnutia, no zároveň s ambíciou robiť systematické reformy. Tak, aby sme Slovensko posúvali stále bližšie ku skutočne európskej kvalite života,” uzavrel Šimečka.

O mam

Odporúčame pozrieť

pollak

Peter Pollák: Sme súčasťou najväčšej európskej politickej rodiny

Európski priatelia ocenili náš odvážny a úprimný zápas o spravodlivý štát. Silné Slovensko potrebuje silné …

Consent choices