Ivan Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union- EP.

I. Štefanec: Zaráža ma beztrestnosť propagácie rasizmu a nenávisti na sociálnych sieťach

Vraždy na Zámockej ulici v Bratislave nezostávajú nepovšimnuté ani v pléne Európskeho parlamentu. Slovenský europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) sa k nim vyjadril vo svojom príhovore. Hovoril o vzájomnej tolerancii, úlohe škôl vo vzdelávaní, nezastupiteľnej úlohe rodiny vo výchove, nešírení nenávisti na sociálnych sieťach, či rešpektovaní demokraticky zvolených predstaviteľov. Priamo však poukázal aj na beztrestnosť propagovania rasizmu a nenávisti na sociálnych sieťach.

„Matúš a Juraj sa stali v Bratislave obeťami mladého extrémistu. Je šokujúce, že sme dnes svedkami terorizmu proti menšine. Je šokujúce, že vrah na sociálnych sieťach beztrestne propagoval rasizmus a nenávisť. A je šokujúce, že sa vyhrážal celej spoločnosti a osobitne jej zvoleným predstaviteľom. Uvedomme si, že vrah v deň činu čakal aj na premiéra. 19-ročný vrah, študent elitnej školy, pred svojím teroristickým útokom zverejnil manifest vyjadrujúci nenávisť voči ľuďom inej rasy, iného náboženstva, aj inej sexuálnej orientácie, ako aj svoj obdiv k masovým vrahom,“ povedal europoslanec.

Viac..  P. Szijjártó: Neuvážené rozhodnutia Bruselu znížili konkurencieschopnosť EÚ

O mam

Odporúčame pozrieť

simecka

M. Šimečka: Zabíjala nenávisť. Musíme ju zastaviť 

Podpredseda Európskeho parlamentu s predseda hnuta Progresívne Slovensko, Michal Šimečka, vyjadruje hlbokú sústrasť rodinám obetí …

Consent choices