hranice
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Česko výrazne predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom

Česká vláda schválila predĺženie kontrol na hraniciach so Slovenskom. Ako informuje v tlačovej správe hovorkyňa českého ministerstva vnútra Klára Dlubalová, vláda predĺžila o ďalších 45 dní opatrenia, ktoré zaviedla pre prudký nárast nelegálnej migrácie, zvýšenú cezhraničnú aktivitu organizovaných skupín prevádzačov a zhoršenie migračnej a bezpečnostnej situácie na vonkajších hraniciach EÚ.

Kontroly na vnútorných hraniciach so Slovenskom tak budú prebiehať až do 12. decembra 2022. Minimálne 15 dní budú policajtom naďalej pomáhať s ochranou hraníc aj vojaci v činnej službe a príslušníci Colnej správy ČR, a to v počte 80, respektíve 60 osôb. „Voľný pohyb osôb v rámci schengenu je výdobytok mojej generácie, o ktorý nechceme prísť. Predĺženie je čiastkové a krátkodobé riešenie, ktoré je ale v tejto chvíli nevyhnutné na ochranu bezpečnosti v Českej republike. Túto dobu využijeme na rokovanie ako so slovenskou stranou, tak aj na úrovni EÚ,“ uviedol český minister vnútra Vít Rakúšan s tým, že sa problematikou nelegálnej migrácie bude zaoberať aj pri svojej ceste na západný Balkán.

Viac..  Počet žiadostí o azyl v EÚ v prvom polroku vzrástol o 28 percent

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

migranti

Baerbocková varuje pred navrhovanými krízovými migračnými pravidlami EÚ

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková sa vyslovila proti zahrnutiu tzv. krízových nariadení do reformy …

Consent choices