stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2022.

ŠTEFANEC: Agenda europarlamentu sa bude v roku 2023 odvíjať najmä od situácie na Ukrajine

Agenda Európskeho parlamentu sa bude v nasledujúcom roku odvíjať najmä od situácie na Ukrajine a ekonomických následkov, ktoré táto vojna so sebou prináša. Uviedol to poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec v súvislosti s výzvami Európskeho parlamentu na rok 2023.

„Budeme musieť aktívne hľadať také riešenia v oblasti energetiky, jednotného trhu a zamestnanosti, aby sme dokázali udržať pracovné miesta, globálnu konkurencieschopnosť a rozumnú cenovú hladinu. Okrem toho si budeme musieť zodpovedať otázku vlastnej obrany, či sa budeme chcieť neustále spoliehať na podporu USA, alebo dokážeme prísť aj s vlastným riešením,“ povedal Štefanec a vyjadril svoje presvedčenie, že na mnohé otázky bude odpoveďou dohoda a spoločný postup pri hľadaní riešení, pretože ten sa podľa neho osvedčil aj pri boji s pandémiou,ako aj pri riešení energetickej krízy. „V budúcom roku musíme rozvíjať aj oblasť digitalizácie, ktorá bude stále viac ovplyvňovať našu ekonomickú výkonnosť i životnú úroveň,“ uzavrel Štefanec.

Podľa slovenských europoslancov by sa mala EÚ v nasledujúcom roku zaoberať najmä opatreniami na riešenie energetickej a inflačnej krízy, podporu hospodárskeho rastu a zamestnanosti a tiež na pomoc pre Ukrajinu. Ako informovala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, v uplynulom roku v činnosti Európskeho parlamentu a EÚ dominovala snaha pomôcť členským štátom vyrovnať sa s dôsledkami pandémie a opäť oživiť ich ekonomiky. Štáty tiež reagovali na ruskú agresiu na Ukrajine, s čím sa spája utečenecká a energetická kríza. Únia sa intenzívne usilovala o diverzifikáciu energetických zdrojov, zvýšenie strategickej autonómie a podporu ochrany EÚ.

Viac..  Poslanci Európskeho parlamentu vyzvali na dôslednejšie uplatňovanie práv detí

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Michel pripomenul Orbánovi, že EÚ už má asociačnú dohodu s Ukrajinou

Predseda Európskej rady Charles Michel nenechal bez reakcie piatkové vyhlásenie predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, …

Consent choices