Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Voľby v Nigérii majú vplyv na rozvoj demokracie v celej Afrike

V Nigérii prebehli voľby, ktorých sa na pozvanie nigérijskej vlády, zúčastnil ako pozorovateľ Európskej únie slovenský europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH). Slovenský europoslanec stál v minulosti na čele pozorovateľskej misie Európskej únie, Kanady, Švajčiarska a Nórska pri posledných voľbách v Keni. Návštevu Nigérie využil aj na stretnutie so slovenským mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Tomášom Felixom a tiež predsedom nigérijskej biskupskej konferencie otcom Ignatiusom Ayau Kaigamom.

„Voľby v Nigérii sú testom demokracie v najväčšej africkej krajine, ktoré majú vplyv na celý africký kontinent. Zaručiť ich demokratický nespochybniteľný priebeh je v čase celosvetového súboja medzi totalitami a demokraciami viac ako dôležité. Bolo mi cťou reprezentovať Európsku úniu a Slovensko popri iných afrických a svetových predstaviteľoch. Demokracie musia držať spolu,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Začali platiť pravidlá na harmonizáciu trestných činov za porušenie sankcií EÚ

O mam

Odporúčame pozrieť

Voľby 2024: Zloženie nového Európskeho parlamentu

Aktualizovaná prognóza zloženia nového Parlamentu na základe konečných a predbežných výsledkov vo všetkých členských štátoch …

Consent choices