Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD, SD/. PHOTO: FB KRN.

Katarína Roth Neveďalová: Digitálne euro nesmie nahradiť hotovosť. VIDEO

Všetci hovoria o nových digitálnych peniazoch a nových kryptomenách. Komisia teda začala pripravovať návrh novej digitálnej meny – digitálneho eura. Dnes sme mali prvýkrát o tom diskusiu v pléne europarlamentu. V prvom rade treba povedať, že nič nie je vlastne úplne pripravené a teda ani schválené. Išlo o výmenu názorov, čo si o tom vôbec myslíme ako europoslanci.

Ako poslanci sme mali veľa otázok na Eurokomisiu a hľadali sme zmysel, načo ideme vytvárať novú digitálnu menu. Je to preto, že to robia všetci na svete a hlavne Čína ? Komisia tvrdí, že treba byť pripravení. Preto vo videu nájdete aj celú odpoveď komisárky na všetky otázky, ktoré sme položili. Treba férovo povedať, že komisárka bola otvorená a pragmatická a snažila sa odpovedať na všetky naše otázky jasne.

Ja považujem za dôležité, aby :
– nová mena nenahrádzala hovovosť a EURO ako také, ktoré používame
– musí byť zaručená ochrana a bezpečnosť vkladov a takisto súkromia používateľov
– nová mena musí byť jasne zrozumiteľná a ľahko používateľná

Viac..  Peter Pollák: Nová legislatíva o umelej inteligencii možno už o dva roky nebude stačiť

Diskusia ešte len začala, ale je dobré a dôležité pre mňa poznať váš názor. Bude sa to celé tvoriť ešte roky, ale čo si o tom myslíte už dnes ? Používali by ste novú krypto menu „digitálne Euro“ ?

Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD, SD/.

O red

Odporúčame pozrieť

Katarína Roth Neveďalová: Hlúpy populistický ťah potratmi

Možnosť vykonávanie interupcií patrí do rozhodovania členských štátov. Nie na pôdu europarlamentu pred voľbami. Nedávno …

Consent choices